in

Alerjinizin İyileşmemesinin 4 Nedeni Ve 4 Çözüm

Alerjinizin İyileşmemesinin 4 Nedeni Ve 4 Çözüm
Alerjinizin İyileşmemesinin 4 Nedeni Ve 4 Çözüm

Alerji sorunları

Alerji sorunları dünyada bir çok kişinin yaşadığı sorunlardır. Cilt kaşıntısı, aksırık, göz yaşarması ve daha bir çok şekilde kendisini gösteren alerjinin yaşam standartları düşürdüğü kesindir ve çoğu zaman nedeni tespit edilemeyen alerjik durumlar için uygulanan tedaviler yüz güldürücü sonuç vermemektedir. Bu nedenle alerji sorunu yaşayan kişiye büyük sorumluluk düşmektedir.

alerji-kasintisi.jpg

Eğer alerjiniz iyileşmiyorsa kendinizde sorunu aramaya başlayabilirsiniz ve bu anlamda şu 4 sorunu ve 4 çözümü gözden geçirebilirsiniz;

1-İlaç Kullanımı: Alerji sorunlarında verilen antihistaminikler, kremler ve diğer ilaç türleri tedavi sürecinde büyük önem taşır. Eğer iyileştirmiyorsa dahi semptomları ortadan kaldırarak önemli etki yaratırlar. Bu nedenle ilaç kullanımında sürekliliği korumalı ve tedavinizin sürecini doktorunuza sürekli bildirmelisiniz.

2-Alerjen Unsurlar İle Temas: Alerjinizin olduğunu bildiğiniz faktörlerden uzaklaşmanız alerji döneminde çok önemlidir. Tekrar eden alerjik durumları tetikleyen faktörler nelerse bunları iyi belirlemeli ve bu unsurlardan kaçınmalısınız.

3-Deneme Yanılma Sürelerini Kısıtlı Tutma: Bir tedavi sürecine başladığınızda, mesele alerjiyse direkt çözüm beklememelisiniz. Birçok alerji tedavisi kimi zaman uzun yıllar sürebilmektedir. Bu nedenle başlamış olduğunuz tedavi eğer durumu daha kötüye götürmüyorsa dahi yeterli sürede uygulamayı devam ettirin ve doktor tavsiyesi ile değişikliğe gidin.

4-Yanlış Muayene ve Teşhis: Alerjik durumunuz söz konusu olduğunda çevresel bilgilerin faydasını görebilmeniz mümkündür ancak hiçbir zaman kalıcı ve kesin sonuç garantisi vermezler. Bu nedenle mutlaka bu konuda uzman bir hekime başvurmalı ve tedavi sürecini sıkı takip etmelisiniz.

Doktorunuz önermediği sürece alerji ilaçları listesi içeriğinde yer alan ilaçlardan kafanıza göre, size uygun olduğunu düşündüğünüz ilacı almamalısınız. Reçeteli olarak ve sizin diğer ilaç ve yaşam düzeninizle kombineli ilaçları kullanmalısınız.

alerji-cesitleri.jpg

Eğer sorununuz ürtiker tarzı kaşıntı ve burun akıntısı tarzı ise alerji ilaçları isimler arasında Crebros ve Xyzal dikkat çekmektedir. Kullanan alerji hastalarında cilt kızarıklığı, burun akıntısı ve döküntü gibi durumların semptomatik tedavisinde bu iki ilaç önemli başarı oranı sağlamaktadır. Yine de doktorunuza danışmadan bu ilaçları da tercih etmemeniz tavsiye edilir.

Bahar mevsiminden kaynaklanan polen unsuruna dayalı bahar alerjisi bitkisel tedavi yöntemleri ile azaltılabilmekte ve yaşam kalitesi arttırılabilmektedir. Yarım litre suya eklenecek olan 1-2 damla elma sirkesi alerjinin azaltılabilmesi için etkili sonuçlar sağlayabilmektedir.

alerji-turleri.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Ella Ertesi Gün Hapı

Ağız İçi Aft Nasıl Geçer

Ağız İçi Aft Nasıl Geçer