in

ALERJİK REAKSİYONLAR İÇİN; ALORES

ALERJİK REAKSİYONLAR İÇİN; ALORES

Alerji durumu bazı maddelere karşı kişilerin aşırı hassasiyeti göstermesi durumudur. Kişilerin farklı türde pek çok şeye alerjisi olabilir. Alerji gibi durumlarda vücut farklı tepkilerde gösterebilir. Çok büyük tepkiler gösterebileceği pek küçük tepkilerle de alerji durumu görülebilir. Bu alerji durumu bazen geçici bazen de kronik yani sürekli birbirini tekrarlayan şekilde olabilir. Alerjiler bazen kendini deri üzerinde gösterebilirken bazen de alerjik reaksiyonlar öksürük ve hapşırık gibi kendini belli edebilir. Alerjik durumlar genelde tedavi edilebilir. Alerji tedavisinde doktorların hastalarına sıklıkla önerdiği ilaçlardan bir tanesi alores olmaktadır.

Alores nedir? Alores ne için kullanılmaktadır?
anti alerjik bir ilaç olmaktadır. Diğer anti alerjik ilaçlara kıyasla uyku yapmama gibi bir özellik taşımaktadır. Alerjik reaksiyonlar oluştuğunda ve alerjik reaksiyonlar daha oluşmadan belirtilerini gösterdiğini de bu durumları engellemek ve kontrol altına almak için kullanılan bir ilaçtır.
Alores alerjik nezle olunduğunda bu hastalıkla beraber ortaya çıkan burun akıntısı ve burunda kaşıntı, hapşırık, damakta oluşan kaşıntı hissi, gözlerde kızarıklık, yaşarma ve kaşınma durumu, saman nezlesi ve ev tozlarına karşı oluşan alerjik reaksiyonların tedavisinde, bunların dışında deride oluşan ürtiker hastalığıyla beraber meydana gelen kaşıntı durumundan yok edilmesi, deride oluşmuş kızarıklık ve kabarcıkların giderilmesi gibi tedavilerde, bunlar dışında polen tozu gibi alerjilerin tedavisinde doktorların hastalarına önerdiği bir ilaçtır.

Alores nasıl kullanılmaktadır?
İlacın hangi dozda kullanılacağı hastanın yaşına, cinsiyetine, kilosuna ve hastalığın şiddetine göre farklılık göstermektedir. Size en uygun doz miktarı doktorunuzun sizlere önermiş olduğu doz miktarı olacaktır. Özellikle yaş gruplarına göre bu ilacı daha farklı kullanım dozajları bulunmaktadır.
1 ile 5 yaş arasındaki çocuklarda ilacın kullanımı günde bir defa olmak üzere 2,5 iril şurubu olmak üzere yani beş miligramlık bir kaşığın yarısı kadar olmak üzere kullanılmaktadır.
6 ile 11 yaş arası çocuklarda ise ilaç günde bir defa olmak üzere beş miligramlık yani bir kaşık kadar olmak üzere kullanılmaktadır. 12 yaş ve üzerinde yani yetişkinlerde ve ergenlerde günde bir defa olmak üzere 10 miligramlık yani iki kaşık olmak üzere bu şurup kullanılabilir.
Size uygun olan doz miktarı kadar şurubu içiniz ve daha sonrasında biraz daha su tüketmeye dikkat ediniz. Bu ilacı hem aç hem de tok karnına kullanabilirsiniz. Tedavi süresi ne kadar olacağını doktorunuz belirleyecektir. Hastalığınızın şiddetine göre uygun olan tedavi süresi boyunca bu ilacı kullanınız. Eğer kullandığınız doz miktarı size yeterli gelmiyor ya da normalden fazla geliyor ise bu durumu doktorunuz ile konuşmalısınız. Bu duruma uygun olarak farklı bir tedavi biçimi sizlere doktorunuz uygulayacaktır. Üttüler tedavisinde bu ilaç önerildiğini da her hastada farklı etki ve tepkiler gösterebilir. Bu nedenden dolayı ilacı doktorunuzun tam olarak size söylediği şekilde kullanmanız en doğru şekilde olacaktır.
Çocuklar için kullanımı altı aylık olduktan sonra başlamaktadır. Yaşlılar için özel bir kullanım şekli bulunmamaktadır. Şurubu kullanırken ağız yoluyla yutularak kullanınız. Peşinden bir miktar su tüketmeye çalışınız. İlacı diğer besinlerle ve tek olarak da tüketebilirsiniz. Karaciğer yetmezliği gibi hastalığı bulunan kişiler için özel bir kullanımı bulunmamaktadır. Böbrek yetmezliği gibi rahatsızlığı bulunan kişilerde bu ilacın kullanımı doğru bulunmamaktadır.

 

 

 

Alores’in yan etkileri nelerdir?
Yan etkiler her kişiye göre farklılık gösterebilir. İlaç kullanımında bir etkinlik durumuna yaygın olarak görülen yan etkilerdendir. Ağız kuruluğu ve baş ağrısı yaygın olmayan yan etkiler arasında sayılabilir.
Hayal görme, nefes almada zorluk, karaciğer fonksiyonlarında anormallik, mide ağrısı, mide bulantısı, kusma, ishal, uyku hali, şişkinlik, kas ağrısı, huzursuzluk, çarpıntı, kalp ritminin bozulması, inme, hırıltılı solunum ve vücut üzerinde döküntü durumu çok seyrek olarak görülen yan etkileridir. Bu gibi yan etkilerle karşılaştığınızda derhal ilaç kullanımını bırakarak doktorunuza başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

LANSOR 30mg Mikropellet Kapsül Ne İşe Yarar

Adet Sancısına İyi Gelen İlaçlar

Adet Sancısına İyi Gelen İlaçlar