in

Aerıus 5 mg tablet

 

Aerıus 5 mg tabl

Herhangi bir nedenden dolayı alerjik reaksiyonlara karşı alerji belirtilerinin kontrol altına alınması için tavsiye edilen ilaçlar arasında bulunmaktadır. Solunum yolu enfeksiyonlarında nezle ile ilişkilenmiş hapşırık, burun akıntısı, kaşıntı, gözlerde ve damakta kaşınma, gözlerde kızarıklık ve göz yaşarması belirtilerine karşı alerjik reaksiyonları kontrol altına alabilmektedir. Ayrıca ürtikerle birlikte oluşan kaşıntı, deride kabartı ve kızarıklıkları gidermek için de Aerıus 5mg tablet kullanılabilmektedir.

Alerjik nezle veya ürtiker hastalığı gibi hastalığın türüne göre alınması gereken kullanım miktarı doktorunuzun önerisiyle belirlenecektir.

Aerıus 5 mg tablet ilacının yaygın olan belirtisi arasında bitkinlik bulunmaktadır. ilacın bileşiminde bulunan etken ve yardımcı maddelere karşı aşırı duyarlılık gösterdiğinizde ilaç alımını mutlaka durdurmanız gerekir. çok seyrek olarak gözlemlense de nefes almada zorluk, kaşıntı, hayal görme, çarpıntı, karaciğer iltihaplanması, baş dönmesi, ruhsal ve fiziksel anlamda aşırı hareketlilik, ishal, mide ağrısı, uykusuzluk gibi yan etkiler de gözlemlenebilmektedir.

Eslotin 5 mg film tablet:

 

 

Alerjiye karşı ilaç türleri arasında bulunan Eslotin 5mg film tablet saman nezlesi, ev tozu, solunum yolları enfeksiyonları karşı oluşan alerjik reaksiyonların önlenmesine yardımcı olması nedeniyle doktor tavsiyesi ile önerilmektedir. Gebelik kategorisinde C grubu ilaçlar arasında bulunan Eslotin ilacı gebelikte ve emziren anneler için kullanımı uygun olmayacaktır.

Etken maddesi Desloratadin ve yardımcı bileşenlerden oluşan ilaca karşı herhangi bir duyarlılığı bulunan kişilerin kullanmaması tavsiye edilir.

Kurdeşene bağlı kaşıntı tedavileri için, deride kabartı ve kızarıklık gibi durumların tedavisi için, solunum yolu enfeksiyonlarında hapşırık, öksürük, gözlerde akıntı, vücutta kaşıntı, burun tıkanıklığı, damakta kaşınma gibi durumlar için Eslotin tavsiye edilebilmektedir.

Eslotin 5 mg film tabletin yaygın görülen yan etkileri bitkinlik, ağız kuruluğu ve baş ağrısıdır. Ancak aşırı duyarlılık endikasyonları arasında karın ağrısı, nefes almada güçlük, yüzde, boğazda, dilde veya dudaklarda şişme gibi belirtileri de yan etkiler olarak gözlemlenebilir. Herhangi bir yan etki durumunda ilaç alımı durdurularak ihmal edilmeden mutlaka hekime başvurulması gerekmektedir.

Buscopan Plus:

10 mg Hiyosin- N-butil bromür ve 500 mg parasetamol etken maddesi bulunan Buscopan Plus spazm giderici ve ağrı kesici kombinasyonu bulunan ilaç kategorisi arasında yerini almaktadır. Mide, bağırsak, safra kanalları, idrar kesesi ve idrar yollarında ani ve şiddetli ağrılara karşı kullanılabilmektedir. Ayrıca kadınlarda üreme sistemi organlarının işlevsel bozukluklarına bağlı olarak özellikle adet dönemlerindeki ağrıların giderilmesi için kullanılabilmektedir.

Anemi, akciğer, karaciğer ve böbrek sorunlarında, kabızlık, vücut ısısında yükselme ve benzer diğer sağlık sorunlarınız var ise doktorunuza danışarak kullanmanız tavsiye edilir. Anne adayı hamile bir bayanın ve emziren annelerin Buscopan Plus kullanımı önerilmez.

Anti depresan, antihistaminik, kinidin ve dizopramid, amantadin, antikolinerjik grubu ilaçlarla etkileşimi bulunabilecek olan Buscopan plus doktorunuza danışılarak kullanımı gerekmektedir. Bu grup içerisindeki ilaçlarla kullanıldığında kişiden kişiye değişkenlik gösterse de ilacın yan etkileri gözlemlenebilir.

Buscopan Plus ilacının görmede bulanıklık en yaygın yan etkisi olarak bilinmektedir. Yaygın olmayan yan etki belirtileri arasında ise özellikle el ve ayaklarda anormal bir terlemeye yol açan deri hastalığıdır. Deri reaksiyonlarının dışında bulantı ve kusma da gözlemlenebilir.

Seyrek ve sıklık derecesi kesin olmayan yan etkiler arasında kan basıncında düşme, kalp atışının hızlanması, ani ve şiddetli alerjik reaksiyonlar, idrar yapmada güçlük, nefes almada zorluk gibi sağlık problemleri görülebilmektedir. Yan etkilerin bir veya bir kaçının görülmesi durumunda mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Exjade 500 mg tablet

Adale Çekilmesi Nasıl Tedavi Edilir