in

Zolexol Deri Spreyi

Zolexol Deri Spreyi

Zolexol deri spreyi ilacının içindeki etken maddesi oksikonazol nitrat maddesidir.

Zolexol Deri Spreyi Endikasyonları

-Cilt üzerinde oluşabilecek olan mantarların tedavisinde etkili olarak kullanılan bir ilaçtır.

-Cilt mantarlarının cilt üzerinde çoğalmasının önüne geçmekle birlikte oluşan mantarların çoğalmasını ve ilerlemesini durdurur.

-Genellikle hem el hem de ayaklarda görülen mantarların tedavisinde etkili olan bir ilaçtır.

-Aynı şekilde kasıklarda ve koltuk altlarında görülen ve hızlı bir şekilde ilerleyen bir yapıya sahip olan mantarların kaşıntısının giderilmesinde ve enfeksiyonun deri üzerinde hızlı bir şekilde yayılmasının önüne geçmektedir.

-El, ayak ve kasık bölgeleri dışında kalan ve kılsız deri olarak bilinen bölgelerde de ortaya çıkan mantar enfeksiyonun giderilmesinde de etkili olan bir ilaçtır.

-Başın saçlı kısmında oluşan mantar için de tedavi edici olarak bilinmektedir.

-Cilt mantarı dışında sarımsı ve kahverengi lekelerin oluşmasına neden olan cilt döküntülerinde de tedavi edici olarak tercih edilen güçlü bir mantar ilacıdır.

Zolexol Deri Spreyi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

-İlaç kullanımına göre kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren iyileşme süreleri ile karşılaşılabilir. İlacı ilk kullandığınızda bile iyileşme ile ilgili bir yol kat edebilirsiniz. Ancak ilacın etkisini kesin olarak hissedebilmeniz ve tedaviyi tamamlayabilmeniz için doktorun ilacın kullanma süresine uymalısınız.

-Tedavi edilen bölgenin kesinlikle üzerinin kapatılmamalı ve bandaj ile sarılmaması gerekmektedir. Hava almasına dikkat etmelisiniz.

-Her seferinde temiz cilt üzerine ilacı uygulamaya özen göstermelisiniz.

Zolexol Deri Spreyi Yan Etkileri

-İlacın uygulama yapılması doktorun tarif ettiği şekilde yapılmalıdır. Bunun yanı sıra ilacı uygulama yaptığınız bölge üzerinde şiddetli derecede yanma ve tahriş gibi sorunlar ile karşı karşıya kaldığınızda konu ile ilgili doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

-İlacın sürüldüğü bölge üzerinde ağrı ve sızı olması durumunda ise derhal doktorunuz ile görüşmeli ve gerekirse ilacın kullanımına son vermelisiniz.

-Genellikle ilaç ile birlikte en sık görülen yan etkiler içinde kaşıntı veya hafif oranda yanma hissi yer almaktadır. Bunun dışında şiddetli yanma ve ağrı hissinde ise doktorunuza konu ile ilgili bilgi vermelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Siprosan 750 Mg Film Tablet Endikasyonları

Ufexıl 400 Mg / 200 Ml I.V.İnfüzyon İçin Çözelti