in

Siprosan 750 Mg Film Tablet Endikasyonları

Siprosan 750 Mg Film Tablet

Siprosan 750 mg film tablet ilacının içerisindeki etkin madde siprofloksasin hidroklorür maddesidir.

Siprosan 750 Mg Film Tablet Endikasyonları

-Cilt ve yumuşak deri enfeksiyonlarında enfeksiyon kurutucu olarak tercih edilen bir ilaçtır.

-Vücutta oluşabilecek olan bakterilerin üremesinin ve çoğalmasının önüne geçmektedir.

-Bakterilerin çoğalarak meydana getirdiği enfeksiyonun oluşumunun önüne geçmede etkili olan bir ilaçtır.

-Solunum yolu enfeksiyonlarının giderilmesinde antibiyotik olarak tercih edilmektedir. Zatürree, sinüzit ve orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında oluşan enfeksiyonun giderilmesinde etkilidir.

-Karın içi enfeksiyonlarında ve kanda oluşabilecek enfeksiyonlarda etkili olan bir ilaçtır. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin vücutlarında oluşabilecek olan enfeksiyonun giderilmesinde etkili olarak tercih dilmektedir.

-Kanda oluşabilecek enfeksiyonun durdurulmasında ve giderilmesinde tercihen kullanılan bir ilaçtır.

 

Siprosan 750 Mg Film Tablet Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

-İlaç kullanım süresi boyunca oldukça şiddetli ishal oluşumuna neden olabilir. Hem kanlı hem de sulu ishal ile karşı karşıya iseniz bu noktada doktorunuzu bu konu ile ilgili kısa süre içinde ilacın kullanımına ara vererek bilgilendirmelisiniz.

-İlaç kullanım süresinde hem kafein hem de süt ve süt ürünleri kullanımının azaltılması önerilmektedir. Bunların kullanımının ilacın etkisini azalttığı bilinmektedir.

-Böbrek hastalığınız ya da karaciğer hastalığınız var ise ilacın kullanım süresince dozunun oldukça iyi bir şekilde ayarlanması ve düzenli olarak tetkiklerinizin yapılması gerekebilir. Bu konu ile ilgili doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Siprosan 750 Mg Film Tablet Yan Etkileri

-İlacın düzenli olarak kullanımı ile birlikte ortaya çıkan ve oldukça yaygın görülen yan etkileri içinde hem mide bulantısı hem de ishal görülmektedir.

-Bunların dışında gözle görülür ve hissedilir oranda boğaz ve yüz bölgesinde oluşan şişlik gibi yan etkiler oluştuğunda kesinlikle ilaç kullanımına devam edilmemeli ve konu ile ilgili doktorunuzu  bu konuda bilgilendirmelisiniz.

-Karın ağrısı şiddetli bir şekilde oluştuğunda ve nefes almada güçlük gibi sorunlar ile karşılaşıldığında ilaç kullanımı süresince karşı karşıya kaldığınızda yine konu ile ilgili doktorunuzu bilgilendirmeli ve ilaç kullanımına bu şekilde doktorunuzun vereceği karar ile devam etmelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Convulex 500 Mg Enterik Kapsül Endikasyonları

Zolexol Deri Spreyi