in

Toksinleri Vücuttan Atmanın Yolları

Toksinleri Vücuttan Atmanın Yolları
Toksinleri Vücuttan Atmanın Yolları

Toksinleri vücudumuzdan atabilmek için size yardımcı olabilecek kür ve çaylar ile ilgili bilgilerimize geçmeden önce toksin nedir vücuttan nasıl atılır, onu inceleyelim.

Toksin, en gelen anlamı ile vücuta biriken zararlı ve zehirli maddelerdir. Bu maddeleri dışarıdan alabildiğimiz gibi vücudumuz da üretebilmektedir. Toksinler, yediğimiz yiyecekler ile içtiğimiz içecekler ile bulaşabildiği gibi fiziksel yol ile temas etmekten ya da nefes alıp verirken bile bulaşabilir.

vucuttan-toksin-atma.jpg

Vücudumuzda üretilen toksinler, metabolizmamız çalıştığı sürece üretilir. Dışarıdan alınan toksinler ise kötü havayı soluyarak katkı maddeli gıdalar tüketerek hatta su bile içerek bulaşabilir.

Peki Toksinleri Vücudumuzdan Atmak için Neler Yapmalıyız?

Toksinleri böbreklerimizden idrar olarak tenimizden ter olarak bağırsaklarımızdan da dışkı olarak uzaklaştırabiliriz. O halde bütün organlarımıza iş düşmektedir. Biz de organlarımızın işlerini kolaylaştırabilmek adına toksinleri atmak için çay veya kürler uyguluyoruz.

toksin-atan-caylar.jpg

Toksinleri atabilmek için en faydalı içecekler; yeşil çay, su, bitki çayları ve şekersiz çaydır. Toksinlerinizi atmaya karar verdiğiniz dönemlerde güne sebze, meyve veya yukarıda belirttiğim içecekler ile başlayabilirsiniz. Gün içerisinde de bu süreçte size destek olması adına sebze-meyve tüketebilirsiniz; ancak hazır ya da işlenmiş gıdalardan uzak durmalısınız. Gün içerisinde de tüketeceğiniz su miktarı ya da yeşil çay miktarına bağlı olarak vücudunuzdan attığınız toksin miktarı da artacaktır. Ancak gün içerisinde tükettiğiniz sebze ve meyvelere dikkat etmeli, çiğ olarak tüketilmesine özen göstermelisiniz. Ayrıca bu süreçte şekerden, alkolden ve doymuş yağlardan da uzak durmanız gerekmektedir.

toksin-atmak-icin-bol-su-icmek.jpg

Bunların dışında sizleri destekleyecek olan toksin atma kürü tariflerine de yer verebilirsiniz. Toksin atmada size yardımcı olabilecek kürlere internetten ulaşabilirsiniz. Bu amaçla hazırlanan kürlerde size, toksinlerinizi atma sürecinde destek olacak, işinizi kolaylaştıracaktır. Sadece kürler değil, birtakım gıdalar da sizin için faydalı olacak ve toksinleri atmanızda işinize yarayacaktır.

toksin-atmak-icin-taze-meyve-tuketilmeli.jpg

Siz de vücudunuzu bu zehirli ve zararlı maddelerden koruyabilmek adına, kendiniz için bir toksin atma programı belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Üzerindeki uyku hali, halsizlik, stres ve yorgunluğun toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırdıktan sonra ortadan kalktığını görünce çok şaşıracaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Gece Artan Bacak Ağrısının Sebebi Nedir?

Gece Artan Bacak Ağrısının Sebebi Nedir?

Bebeklerde sağlıklı beslenme nasıl olmalı