in

Theraflu Forte Tablet

THERAFLU FORTE TABLET

Theraflu Forte Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Theraflu Forte sarı renkli elips şeklinde olan film tablet şeklindeki bir soğuk algınlığı ilaç grubunda bulunan bir ilaçtır. Soğuk algınlığı çeşitli bulaşıcı bakteri ve enfeksiyonun neden olduğu basit görünse de oldukça rahatsız edici bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisi için bir çok ilaç grubu bulunmakta ve bir çok alternatif tedavi yöntemi bulunmaktadır. Ancak bu tedavi yöntemlerinden ve tedavi ilaçlarından en etkili ve en kuvvetli olanlarından biri de Theraflu Forte tablettir. Theraflu Forte tablet içerisinde etken madde olarak antihistaminik bulundurması nedeniyle hasta olan kişiye aşırı bir rahatlama hissi verdiğinden hasta olan kişiyi daha kısa bir sürede tedavi etmeyi sağlar. Theraflu Forte tablet ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahip olmasının yanı sıra ayrıca mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarındaki tıkanıklıkları gidermede ve tedavi etmede kullanılmaktadır. Theraflu Forte tablet üç farklı etken maddenin bir araya gelmesinden oluşan kuvvetli bir ilaçtır. Theraflu Forte tablet grip ve soğuk algınlığına bağlı ateş, üşüme, vücut ağrıları, baş ağrıları, burun tıkanıklığı, hapşırma ve burun akıntısı gibi belirtilerin giderilmesi, önlenmesi ve tedavisinde kullanılan kuvvetli ilaç grubunda yer almaktadır. Her hangi bir şekilde bulaşıcı bir şekilde size ya da bir yakınınıza bu rahatsızlık bulaşmış ise doktor tavsiyesi üzerine gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz faydalı bir ilaçtır.

Theraflu Forte Tableti Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Theraflu forte tablet bazı yiyecek ve içeceklerle beraber alındığında olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Örneğin Theraflu Forte tabletin içinde bulunan bazı maddelerin alkolle olumsuz yönden etkileşime girdiğinden Theraflu Forte tableti alkolle almayınız. Çünkü bu durum karaciğerinize ciddi hasarlar verebilir. Eğer ki hamile iseniz ya da hamile kalmak için planlamalar yapıyorsanız Theraflu Forte tableti kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışmalısınız. Emziren anneler de bu ilacı kesinlikle doktor önerisi olmadan kullanmamalıdır. Theraflu Forte tablet kullanımında uyuşukluğa ve halsizliğe neden olduğundan araba ya da makine kullanımında dikkat edilmeli hatta mümkünse kullanmamaya çalışılmalıdır. Trehaflu Forte tableti kullanmadan önce muhakkak prospektüsünü okumalı ve bilgi sahibi olmalısınız.

 

 

Theraflu Forte Tablet Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Theraflu Forte tablet oral yol ile ve bol su ile kullanılır. Doktorunuzun ya da eczacınızın sizin için belirlediği saat aralıkları ve dozları dikkate alarak kullanmaya özen göstermelisiniz. Her yaş grubu için ayrı kullanım dozu olduğundan doktorunuza danışmadan kafanıza göre doz alımından kaçınmalısınız.

12 yaşın üzerindeki çocuk ve yetişkinlerde kullanım dozu; Her 6 saatte bir kez olmaz üzere 1 tablet şeklinde kullanılmalıdır. Eğer ki durumunuzda bir ağırlık mevcut ise doktorunuza durumunuza göre tedaviyi her 4 saatte 1 tablet kullanılmasını önerebilmektedir. Ancak hangi durumda olunursa olunsun günde 6 tabletten fazla kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca Theraflu Forte tablet tedavi süresinde iken 5 günden fazla şekilde kullanılmamalıdır.

Theraflu Forte tableti kesinlikle 12 yaşın altındaki çocuklara kullandırmayınız. Aksi halde olumsuz nedenlere yol açabilir. Theraflu Forte tableti aç karnına ya da tok karnına kullanabilirsiniz.

Theraflu Forte Tabletin Olası Yan Etkileri

Theraflu Forte tabletin içinde bulunan etken maddelere hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise öncesinde doktorunuzu uyarmalısınız ya da herhangi olumsuz bir sonuçla karşılaşırsanız derhal en yakın acil servise başvurmalısınız.

Ciltte kızarıklıklar, kaşıntı gibi cilt rahatsızlıkları,

Kansızlık, beyaz kan hücrelerinde azalma,

Astım ve nefes darlığı, Theraflu Forte tabletin aşırı derecede çok kullanıldığında karaciğerde bozukluklar meydana gelebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

ÖKSÜRÜK BASKILAYICI BİR İLAÇ OLARAK; SİNECOD DEPO 50 MG

Beloc Zok Tableti Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar