in

Sedef Hastalığı Tedavisi

 

Uzmanlar sedef hastalığını, cilt hastalıkları arasında en çok görülen hastalıklar olarak sıralamaktadır. Halk arasında korkutucu ve tedavisi mümkün olmayan bir hastalık olarak bilinen Sedef hastalığı tedavisi ülkemizde de uygulanmakta ve hastalığın birçok etkisi giderilmektedir.

 

Ancak sedef hastalığı kronik bir hastalıktır. Yani hiçbir şekilde tam anlamıyla gitmez. Yaşamınızın belli zamanlarında nükseder. Sedef hastalığı kadınlarda ve erkeklerde eşit oranda görülürken yaş aralığına göre de bir ayrım yapılmaktadır.

İki farklı yaş grubunda ortaya çıkabilen sedef hastalığı çocukluk yaşlarında ortaya çıkabileceği gibi aynı zamanda yaşlılık dönemlerinde de ortaya çıkabilmektedir. Kronik olanlar çocuklukta başlayıp da sürekli olarak devam eden sedef hastalıklarında oluşmaktadır. Ancak sonradan olunan sedef hastalığı kronik olmayabilir.

Sedef hastalığı tedavi süreçleri genellikle merhem ve haplar ile yapılmaktadır. Sedef hastalığının belirtileri ise kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Ancak birkaç tipik belirtisi görülmektedir. Dizlerde ve dirseklerde, kuyruk sokumu bölgesinde gümüş renginde kırmızı ve balık pullu döküntüler görülmektedir. Bazen de sadece kafada olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Maya Mantarı Nedir Nasıl Geçer?

Rahmi Toparlayan Doğal Besinler Nelerdir?