in

Maya Mantarı Nedir Nasıl Geçer?

 

Maya mantarları genellikle kandida mantarı olarak adlandırılmaktadır. Bağırsak florası bozulmaya başladığında faydalı bakterilerin oranı ile maya mantarının oranı yer değiştirir ve maya mantarları bağırsak florasına egemen olur. Maya mantarı nedir sorusundan nasıl geçer sorusuna geçiş yapabiliriz.

 

Sağlıklı bir bağışıklık sisteminde her organizmadan dengeli ve doğru sayıda bulunmaktadır. Fakat bu oranlarda herhangi bir değişiklik olduğunda mekanizma bozulmaktadır. Maya mantarı nasıl geçer sorusunda öncelikle

Sağlıklı diyet ve sağlıklı besinler tüketilmelidir. Detoks ve sağlıklı beslenme bağırsak florasını koruyacak ve ömür boyu maya mantarı sorunu oluşturmayacaktır. Maya mantarı tedavisi zorlu bir süreç oluşturmaktadır.

Kullanılan antibiyotikler, şeker üretimi ve diğer yanlış beslenme programları maya mantarının gelişmesine ve ilerlemesine neden olmaktadır.

Faydalı bakteriler vücudun olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Ancak yararlı bakteriler ile zararlı bakteriler arasındaki oran bozulduğu zaman maya mantarı hastalığı ortaya çıkmakta ve tedavisi de zorlu olmaktadır.

Maya mantarı teşhisleri de zorlayıcı bir süreç oluşturmakta ve ancak hastalık ilerledikten sonra fark edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Perthes Hastalığı Ve Belirtileri

Sedef Hastalığı Tedavisi