in

Saç Biti Temizleme İlacı Pedikap Kullananlar

Saç bitlerinin kafada bıraktıkları ve saç tellerine yapışan yumurtalarına sirke ismi verilmektedir. Sirkeler de çok küçük ve beyaz renktedirler. Sirkeler ortalama 7-10 gün içinde yumurtadan çıkarak erişkin bit haline gelmektedirler.Pedikap Kullananlar değerli görüşlerini sitemize bırakabilirler.

Zıplama özellikleri olmayan saç bitlerinin tırmanma özelliği bulunur. Baş bitleri hayvanların üzerinde yaşayamazlar, hayvanların üzerilerinde yaşayan farklı bir bit türüdür. Zıplama özellikleri olmadığından ancak bitli biriyle yapılan baş teması ile bulaşabilirler. Anlık olarak meydana gelen bir temasta direk olarak geçiş yapabilirler. Bu küçük parazitlerin kancaya benzer kıskaçları vardır ve bu sayede çok sıkı bir şekilde saça tutunmayı başarırlar. Sirkeler ise daha çok ensede, kulak arkasında ve kahkül bölgesinde bulunmaktadırlar.

Nasıl Bulaşırlar
Bitlenen biriyle yapılan baş teması, aynı yastık, tarak veya şapka gibi eşyaların kullanılması doğrultusunda kolayca geçiş sağlayabilirler.

Saç Biti Belirtileri Nelerdir?
En sıkça görülen belirtisi tabi ki kaşıntı ve kafada meydana gelen gıdıklanmalardır. Bunların dışında pek hissedilen faktör söz konusu değildir. Yalnız bit ilacı veya farklı yollarla saç bitleri uzaklaştırılmazsa aşırı kaşıntılardan dolayı tahriş olarak başta yaralanmalar meydana gelebilir. Yaralanmalara dikkat edilmediğinde ise iltihaplanma da söz konusu olabilir.

İçerisinde bulunan içerik ve detayları

Sprey
100 ml olan spreyin %4’ü dimetikon, %96’sı ise siklometikon içermektedir. Çocuklar ve yetişkinlerde farketmeksizin kullanılabilecek bir üründür. İçerisinde bulunan dimetikon maddesi başta bulunan parazitlerin nefes almalarını engellemektedir. Son derece etkin bir ürün olduğundan parazitler savunma mekanizmalarını geliştiremez ve engel olamazlar. Uzun ve kısa saçlarda aynı etkiyi göstermekte olup herhangi bir farkı yoktur.

Şampuan
Pedikap setinin ikinci ürünü şampuandır. Göz yakmayan, rahat uygulanan ve kimyasal maddeler içermeyen bir üründür. Ayrıca saçta kırılmayı engeller ve spreyle öldürülmüş olan bit ve sirkelerin kolayca temizlenmesine olanak tanır. Bit tedavisi dışında da isteğe bağlı olarak kullanılabilen bu şampuanın 10-15 günde bir kullanılması bitin saçta tekrar oluşmasını 1 yıl boyunca engeller.

Tarak
Sık dişlere sahip olmasından dolayı evlerde kullanılan diğer taraklardan farklıdır. Sprey uygulanan saç bu tarak kullanılarak tarandığında tahrip olmuş tüm bit ve sirkeleri temizleme özelliğine sahiptir.

Pedikap Set Nasıl Kullanılır ?

Kullanma şekli doğru yapıldığında %100 başarı sağlayan bir üründür.

Sprey uygulaması
Pedikap spreyin, sprey ucunu 5-15cm kadarlık bir mesafeden kuru saça diplerini ve tüm saçı ıslatacak şekilde sıkın. Saçın ve baş derisinin tamamen ıslandığına emin olur. Kulak arkası ve ense bölgesi temiz olarak görüldüğünden dolayı çok önemsenmeyen bölgedir fakat asla atlanmaması gerekir. Dolayısıyla pedikap spreyim tüm saça, kafa derisine, enseye ve kulak arkalarına özenle uygulanması gerekmektedir. Spreyin başta en az 15 dakika durması gerekmektedir. 15 dakikadan az durduğunda bit ve sirkleri öldürme olasılığı düşmektedir. Akşam uygulayıp, sabaha kadar başta tutulmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

Tarak uygulaması
Setin içerisinden çıkan az önce de bahsettiğimiz gibi çok sık dişlere sahiptir. Spreyin uygulanıp en az 15 dakika bekletilmesinden sonra tarakla çok detaylı bir şekilde taranması gerekmektedir. aşağıdan yukarı, sağdan sola, soldan sağa olacak şekilde her yöne taranarak tüm bit ve sirkelerin arınması sağlanabilir.

Şampuan uygulaması
Spreyin uygulanması ve 15 dakika sonra taranması işlemi ile birlikte saçta kalma ihtimali olan bit ve sirkelerin arındırılmasında kullanılacak şampuana sıra geldi. Saçın özelliklerine diplerinide olacak şekilde çok özenli bir şekilde set içerisinden çıkan şampuan ile yıkanması gerekmektedir. Yıkama işlemi sonlanınca ılık suyla bolca durulayın. Yıkanan saçın ıslaklığını kuru bir havlu ile alın, hala saçta bulunan ölmüş bit ve sirke mevcutsa uzaklaştırın. Daha sonra saç bitine tekrar maruz kalınmaması adına 10-15 günde bir şampuanı kullanarak önlem alabilirsiniz.

Bit ve sirkelerin temizlenmesi
Bit yumurtaları saç tellerine oldukça kuvvetli ve sıkı bir şekilde yapışmaktadır. Dolayısıyla saçı sadece normal bir şekilde yıkamakla arındırılamaz. Sprey uygulanması ve ardından sık ve ince dişlere sahip tarakla temizlenmelidir.

Ürün Güvenliği;
Çocuklarda da kullanıldığı için ürün güvenilirliği, üretim tesisi standart belgeleri ve aktif maddelerin yan etkilerinin olup olmadığı daha çok önem arz etmektedir. Pedikap set GMP ( Good Manufacturing Practices – İyi Üretim Uygulamaları ) belgesi olan tesislerde Hair Pharma titizliği ve bilgi birikimi ışığında üretilmektedir. İçeriğindeki aktif maddeler dimetikon ve siklometikon % 100 güvenli olduğunu kanıtlayan yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.

Yan Etkileri; İçeriğindeki maddelere karşı olabilecek çok seyrek alerjik reaksiyon dışında yan etki tespit edilmemiştir.

Pedikap Fiyatı; Türkiyede perakende satış fiyatı 48.50 TL dir Bu siteden alımlarda kargo dahil bu fiyata satış yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vicium D3 Faydaları , Kullananlar

Esila Fantastik Dörtlü Çayı Kullananlar