in

Olifesin 10 Mg Nedir ve Nasıl Kullanılır

İltihabi Bağırsak Hastalıkları Tedavisi Nasıl Yapılır?
İltihabi Bağırsak Hastalıkları Tedavisi Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu makelemizde Olifesin 10 Mg hakkında bilgileri aktarmaya çalışacağız.Nedir ve Neden Kullanılır ,Yan Etkileri Nelerdir .

Olifesin 10 Nedir

İdrar yollarındaki spazmı gidermek amacıyla kullanılan ilaçların kategorisi içerisinde yer almaktadır.Aşın çalışan idrar torbası belirtileri görüldüğünde ve tedavisi amacıyla kullanılmaktadır.
Sık idrara çıkma ihtiyacı , tuvalete yetişememe , aşırı sıkışık halde tuvalete gitme ve yetişememek en çok rastlanan belirtiler arasında gösterilmektedir,kısaca idrar kaçırma diyebiliriz.

Olifesin 10 Ne İşe Yarıyor

Yukarıda de belirttiğimiz gibi idrar kaçırmanın bazı sebepleri vardır.Bunlardan birisi de idrar torbasından kaynaklanmaktadır.Olifesin 10 MG içeriğinde yer alan solifenasin vücuda salınarak
idrar torbasının faaliyetini azaltır.Kotrol altına alınan idrar torbası kaynaklı idrar kaçırma büyük ölçüde giderilmiş olur.

Olifesin Dikkat Edilecek Hususlar

Diyalize giriyorsanız , kalp ritim bozukluğu için ilaç kullanıyorsanız , diyabet rahatsızlığınız varsa , ciddi anlamda karaciğer rahatsızlığı varsa, mide ve bağırsak rahazsılığı durumları,
bu ilacı kesinlike kullanmayınız.

İdrar torbasında idrar çıkılmada tıkanma bulunuyorsa ,sindirim sistemi yavaş çalışıyor ve tıkanma varsa , reflü varsa dikkatle kullanınız.

Önemli Hatırlatma : Bu ilacı kullanırken kesinlikle doktor tavsiyesi ile almanız önemlidir.Kullanmadan önce kesinlikle eczaneden gerekli bilgileri edinmeniz yararlı olacaktır.

Olifesin 10 Mg Nasıl Kullanılır

Doktorunuz size en uygun kullanım şeklini izah edecektir eğer herhangi bir direktifte bulunmadıysa satın alırken eczanecinize sormayı unutmayın.
Kullanım tavsiyesi ise aç veya tok olarak kullanabilir.Günlük 5 veya 10 mg olarak 1 tablet olarak kullanabilirsiniz.
Hergün aynı saatte almaya özen gösteriniz.Ağız yoluyla alınır.İlaç bol su ile tüketilmelidir.
Çocuklarda kullanmayınız.Hamilelerin ilaç kullanması doğru değildir.Bu yüzden bu ilaç dahil tüm ilaçlarınızı doktor kontrolünde almanız tavsite edilmektedir.

Olifesin Yan Etkileri

İçeriğinde ki maddelere karşı duyarlı iseniz yan etkiler görülebilir.
İdrar torbasında birikme
Bağırsak (barsak) tıkanması
Bacaklarda şişme
Ayaklarda şişme
Halüsinasyon ve hayal görme
bu yan etkiler görüldüğünde acil olarak hastaneye başvuru yapın veya doktorunuza mutlaka ulaşın.Bu yan etkiler ciddi yan etkilerdir.
Bu yan etkilerin dışında görülen değişiklikleri ilk randevunuzda doktorunuza danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microballoon

Microballoon Nedir ve Kullananlar

DESCASE 5/10 mg Nedir Nasıl Kullanılır