in

Olağanüstü Güzellikte Kirpiklerin Pratik Sırrı

 

Bu yazımızda sizlere oldukça pratik ve etkili bir kirpik güzelleştirme yolu olan badem yağı kullanımından söz edeceğiz. Kirpiklerinize hoş bir parlaklık kazandıracak ve besleyecek olan badem yağı hem saçlara hem kirpiklere güzellik katıyor. Badem yağının kirpiklere faydaları içeriğindeki yararlı bileşenlerden geliyor.

 

kirpik

Kirpiklere bitkisel çözüm niteliğindeki badem yağında E vitamini, D vitamini, magnezyum ve kalsiyum gibi yararlı maddeler bulunuyor. Kirpikleri dolgun gösterme ve sağlıklı hale getirmek için kullanacağımız badem yağı saçları ve kaşları beslemek için eskiden beri kullanılıyor.

Kirpikleri uzatma konusunda besleyici bir etkisi olan badem yağı kirpik kökü etrafındaki cildi içeriği ile besleyerek sağlıklı uzamam sağlar. Parmak uçlarımıza damlatacağımız badem yağını hafifçe kirpik köküne uyguluyoruz. Bu sırada ellerimizin temiz olması çok önemli. Gözümüze kaçırmamaya çalışıyoruz. Kaçarsa gözlerimizi bol suyla yıkıyoruz. Daha sonra yağ kalıntısından temizlemek için pamuk kullanabilirsiniz. Pamuğu hafif nemlendirip nazikçe kirpiklerimizi kurulayabiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Diş Eti İltihabı İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

KOAH Hastalığı Nedir ve Taşıdığı Tehlikeler Nelerdir?