in

Diş Eti İltihabı İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Diş eti iltihabı başta kalp rahatsızlıkları olmak üzere birçok sağlık sorununa neden olmaktadır. Bu rahatsızlığı daha yakından tanımak için diş eti iltihabı nedir ve diş eti tedavisi nasıl yapılır sorularına yanıt vereceğiz. Öncelikle diş iltihabı nedir sorusuna yanıt verelim.

 

dis-eti-iltihabi-ile-ilgili-dikkat-edilmesi-gerekenler

Diş eti iltihabı ağızda yer alan bakteriler sonucu meydana gelmektedir. Diş eti iltihabı belirtileri genellikle görüntüde meydana gelen değişimle fark edilebilir. Sağlığını kaybeden diş etlerinde her zaman gördüğümüz pembemsi rengi kaybederiz. Diş etlerimizde kanamalar meydana gelebilir. Ağrı görülmese bile diş eti iltihabı görülebilmektedir. Diş etlerinin kırmızı olması, şişmesi, diş etlerinden gelen kan ve diş etlerindeki lekeler diş eti iltihabının belirtileridir.

Diş eti iltihabından şüpheleniyorsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Diş eti iltihapları zaman içinde diş kayıplarına, ağız kokusuna, diş apselerine ve diş şekli bozukluklarına neden olabilmektedir. Eğer önlem alınmazsa zaman içinde diş eti çekilmelerinden ölüm vakalarına kadar sonuçlar doğurmaktadır.

Diş eti rahatsızlıklarına karşı ağız bakımına dikkat etmelisiniz. Diş ipi kullanma, yumuşak fırçalarla diş fırçalama ve tuzlu su gargarası alacağınız önemlerdendir. Dilerseniz yatmadan önce adaçayı gargarası veya karbonatlı su gargarası yapabilirsiniz.

 

Diş eti kanaması

Diş kanaması olarak adlandırılmakta olan duruma aslında diş etlerinde oluşan kanamalardır. Kişilerin başından sıklıkla geçmekte olan diş eti kanaması, önemsenmesi gereken bir hastalıktır.  Önem verilmeyen diş eti kanamaları aslında çeşitli hastalıkların habercisi olabilmektedir.

Diş eti kanaması Belirtisi

Diş Eti kanamalarında en çok yaşanan sorun diş kaybı ile sonuçlanmaktadır. Bunun yanı sıra farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Öncelikle dişlerinizi her fırçaladığınızda diş diplerinde kanama oluşuyorsa yolunda gitmeyen bir durum olduğunu bilmeni gerekiyor.

Diş fırçalama işleminin yanı sıra sert meyveleri tükettiğiniz anlarda ısırdığınız noktada diş eti kanaması bulunuyorsa bu durumda bir sinyal olmalıdır.

 

 

Diş eti kanaması nedenleri

Dörtdörtlük bir ağız ve diş temizliği yapılmadığı,  önemli derecede vitamin eksikliği olduğu durumlarda ve sigara tiryakiliği gibi durumlar oluştuğunda diş eti kanaması görülmektedir.

 Diş eti kanaması dişlerinizin kaybına neden olabilmektedir. Bu durum diş eti çekilmesi ve ardından dişin düşmesi ile sın bulmaktadır.

Sizlerde diş eti kanaması yaşadığınız anlarda bir an önce bir diş hekimine başvurarak dişlerinizin sağlığını koruyun.

DİŞ ETİ ÇEKİLMESİ İÇİN DOĞAL FORMÜL

Diş eti çekilmesi özellikle doğumlar sonrasında kadınların en çok karşılaştıkları problemlerden bir tanesidir. Diş eti çekilmesi için doğal formül birçok uzman tarafından önerilirken öncelikli olarak bunu nasıl bir durumdur ve böyle bir durumda ne yapmak gerekir araştırma yapmak lazımdır. Diş eti çekilme den önce belli başlı rahatsızlıklar ile işaret vermektedir. Diş eti kanaması diş etlerinde beyazlama ve hafif ağrılı bir süreç diş eti çekilmesinin habercisidir. Diş eti çekilmesi başladıktan sonra yapılması gereken ise tedavi yöntemini aramaktadır. Diş eti çekilmesi başladıktan sonra diş etlerinde sanki damardan dişler çıkacakmış gibi yukarıya veya aşağıya doğru çekilmeler görülür ve diş etlerinin dibinde bakteri oluşumu fazla çalışarak diş eti dokuların zarar vermektedir. Peki, bu durum neden meydana gelir şeklinde düşünmek gerekirse diş eti çekilmesinin birçok sebebi olabilmektedir. En önemli sebepler hormon düzensizliği diş bakımına özen göstermemiz dengesiz beslenme ve diş taşlarını temizlemek gibi sebepler olabilir. Diş eti çekinmeyen başladığında farkına varmadığımız durumlarda veya umursamazlık ettiğimizde ilerlemiş bir seviyeye bu hastalık edebilmekte ve böylece diş sağlığınız tehlikeye düşmektedir. Diş eti çekilmesi için doğal formül uygulayabileceğiniz gibi klinik olarak onaylanmış ürünleri de kullanabilirsiniz. Diş eti tedavisi için birçok yöntem bulunmaktadır. Tedavi yöntemlerinde bitkisel yöntemleri tercih etmek diş etinizin korunmasını sağlarken aynı zamanda tedavi yöntemi de olabilir. Diş eti çekilmesi için doğal formül ile sizler de çok daha sağlıklı bir gülüş ve çok daha sağlıklı bir ağza sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Yeşil çay diş eti iltihabına karşı çok iyi bir doğal çözümdür ve bunun yanı sıra ağızdaki bakterilerin yok edilmesini sağlar. Bakterilerin yok olmasıyla birlikte diş etlerinin güçlenmesi sağlanır. Aynı zamanda iltihaplanmalar önlenerek daha sağlıklı bir diş eti oluşturulur. Diş eti çekilmesi için doğal formül arasında susam yağı da bulunmaktadır. Gargara yöntemi ile ağız içerisinde kullanılması gereken susam yağı biraz ısıtılarak kullandıktan çok daha iyi bir tedavi edici olur. Aleo vera bitkisinin içerisinde bulunan antibakteriyel jel maddesi de çok iyi bir diş macunu olarak kullanılmaktadır ve yemeklerden sonra da bu ürün ağızda gargara yapıldığında sağlıklı diş ve diş etleri oluşarak ağızda kötü koku engellenir.

Reçine ağaçlarında bulunan mür ile diş eti çekilmesi engellenebilir ve doğal içerikli bu bitki sayesinde diş etlerinde güçlenme söz konusu haline gelmektedir. Reçine ağacında elde edilen bu mür içermiş olduğu güçlendirici etki ile ağız ve diş sağlığı için oldukça önemlidir.

Çay ağacından elde edilen ya ile de diş etleri kuvvetlendirilir ve kök hasarı önlenir. Böylece incelen diş etinin kanaması engellenerek dişlerin çok daha sağlıklı bir hale gelmesi sağlanırken diş etlerinde de besleyici özelliği ile muhteşem bir etki ortaya çıkar.

Muhteşem karışımlardan bir tanesi de Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı diş sağlığı için mucizevi bir üründür. Diş eti hastalıklarının çoğuna iyi gelen bitkisel yağlar arasında yer alan Hindistan cevizi yağı bakteri ve mikropları yok ederek diş çürümesine engeller ve diş çürüklerinde ki mikropları öldürerek çürüğün büyümesini engellemiş olur. Hoş bir kokusu olan hindistan cevizi yağı ayrıca diş fırçalama yönteminde de tercih edilmektedir ve yağın içerisine diş fırçasını batırarak dişleri fayda sağlar.

Diş eti çekilmesi için doğal formül arıyorsanız elinizin altındaki malzemelerle diş ve diş etlerinizi güçlendirmenin ne kadar kolay olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Birçok ürün tahmin edemediğimiz kadar fayda sağlamakta ve mucizevi etkisi ile dişlerinizi korumaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Deri Veremi Nedir ve Nasıl Anlaşılır?

Olağanüstü Güzellikte Kirpiklerin Pratik Sırrı