in

Nar Suyu Maskesi Cilde Faydaları

Nar Suyu Maskesi İle Cildinizi Derinlemesine Temizleyin

Nar suyu maskesi ile cildi derinlemesine temizlemek mümkündür. Eski çağlardan bugüne kadar narin birçok sebze ve meyvenin bir çok hastalığa ve yaralara iyi geldiği bilinmektedir. Bunlardan çeşitli ilaçlar yapılıp tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. İşte nar da bize doğanın mucizevi ilaçlarından biridir. Yaraları iyileştirdiği, sivilceleri düzelttiği eski çağlardan beri bilinir ve hatta bir çok maskede ve ilaçta kullanılmıştır. Örneğin, mısır unu ile nar suyunu karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz ve 20 dakika sonra cildinizin arındığını ve temizlendiğini peeling etkisi yarattığını göreceksiniz.

 

Nar suyu maskesi ile cildinizi derinlemesine temizleyin. Nar suyu ile elma sirkesi karıştırıp cildinizi temizleyebilirsiniz. Cildinizin ışıl ışıl parladığını göreceksiniz. Narın yaşlanma etkilerini de azalttığını biliyoruz ve içinde bulunan anti aging vitaminleri yüzümüze sürüldüğünde cildimizin gençleşmesini sağlar. Yeni cilt hücrelerini üretmek için gerekli antioksidanlar narin içinde bulunmaktadır. Cildinizi yeniler ve gençleştirir. Tabii ki bu maskeleri düzenli olarak evimizde yapmalısınız. Bunları yaparsak cildinizde sivilce ve akne lekeleri silinir. C vitamini yönünden zengin olan nar bizleri güneşin kötü ışıklarından da korur.

Nar suyunun faydaları saymakla bitmeyecek özelliklere sahiptir. Sadece suyu değil, hem çekirdekleri hem de dış yüzeyinde yer alan kabukları sağlık açısından çok çeşitli faydalara sahip olan bir meyve türüdür.

nar-suyu

Kış aylarında bol bol tezgahlarda satışa sunulan narı satın alarak kış aylarında günde en az bir bardak tüketmek gerekmektedir.

 İşte nar suyunun faydaları;

Nar suyu idrar söktürme özelliğine sahiptir. Düzenli olarak tükettiğinizde idrar söktürmenin yanı sıra idrar yolu enfeksiyonlarına da oldukça iyi gelmektedir.

Gülü bir bağışıklık sistemine sahip olmanızı sağlar.

Kuvvet kazandırır.

Akciğer kanseri ile savaşma konusunda sıklıkla tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Alzheimer hastalığına iyi gelir

Adet söktürme etkisine sahiptir.

Kalbe iyi gelir.

Kıkırdak zedelenmesini tedavi eder.

Güçlü bir adet söktürücü olarak tavsiye edilir.

Kadın ve erkeklerde cinsel güç arttırıcı etkiye sahiptir.

Dişlerde plak oluşumlarını engelleme etkisine sahiptir.

Felç oluşumları riskini azaltır.

Şeker hastalığı tedavisinde tavsiye edilir.

Depresyona bağlı rahatsızlıklara doğal ilaç etkisi gösterir. Sindirim sistemini güçlendirmektedir.

Cildinizin genç ve güzel kamasını sağlamaktadır.


Nar Suyunun Bilinmeyen Güzellikleri

Nar; kış  aylarında severek tükettiğimiz ve ‘cennet meyvesi ‘olarak adlandırdığımız faydası bol besindir.Nar bol  miktarda C Vitamini ,polyphenol,B1 ve B2 vitaminleri yanında zengin potasyum ve demir kaynağıdır.Vücudu birçok hastalığa karşı etkin bir şekilde korur.Bu nedenle çekirdekleri,kabuğu,suyu ve  taneleri özenle tüketilmelidir.Narı günlük olarak tükettiğimizde yorgunluğu giderdiği ve zindelik kattığı  etkin bir şekilde gözlenecektir.Genel anlamda sağlığa inanılmaz yararı dokunan bu meyve günümüzde son zamanlarda özellikle prostat kanseri tedavisinde kullanılmaktadır.Narın şifasından en yüksek oranda faydalanmak için,içini yedikten sonra dışını da atmamak gerekir,hem dışı hem de içi insan sağlığına inanılmaz bir armağandır.

 

 

 

Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?

Öncelik olarak şunu belirtmek gerekir ki nar suyu hazırlanırken, sadece nar tanelerini kullanmamak gerekir.Bu toplumun geneline yayılmış  yanlış bir uygulama şeklidir.Doğrusu nar suyu hazırlanırken meyvenin kabukları da dahil bütün parçalarının kullanılması gerektiğidir.Tabi sadece nar kabuğu, çok güçlü  bir etkiye sahip olduğundan ve zehirlenme etkisi yaratmaması açısından,kabuğun tamamının değil sadece çok az bir parçasının kullanılması gerekir.

Nar suyu, grip virüslerini yok ederek gribal enfeksiyonlara karşı vücuda sağlamlık  verir.İçerdiği C Vitamini vücudun soğuk algınlığına karşı direncini artıracaktır.

Narın içerisinde bulunan polifenol ve antociyanin maddeleri,E Vitamininden 20 kat daha güçlüdür.Damarlarda plak artışı ve daralma bu maddelerdeki antioksidan özellik sayesinde önlenmiş olur.Narın doğal antibiyotik olma görevi mikropların öldürülmesini sağlar. Her gün 1 bardak taze sıkılmış nar suyu kalp ve damarlara oldukça iyi gelir.

Prostat kanseri tedavisi için yapılan çalışmalarda düzenli olarak nar suyu tüketiminin kanser hücrelerinin hızını yavaşlattığı teşhis edilmiştir.Bu nedenle  nar suyu tüketimi bilim adamları tarafından da şiddetle tavsiye edilir.

Nar suyu kolesterol ve şekeri dengeler ve kan yapıcı özelliğe sahiptir.Erkeklerde sperm oranını ve canlılığını arttırdığı da kanıtlanmıştır.Bağırsak parazitlerini öldürerek iyi bakterilerin artmasını sağlar.Ayrıca bayılmalara karşı nar suyu içilebilir.

Nar suyu,romatizma ve eklem ağrılarının olduğu bölgeye uygulandığında ağrı kesici özellik sağlar.Narın içerdiği maddeler kozmetik ürünlerinin yapımında da kullanılır.Özellikle yüz maskelerinde nar suyu ve kaynatılmış nar kabukları kullanılarak bayanlar daima  genç  kalmayı başarmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Reishi Mantarı Nedir Ne İşe Yarar?

DUAL-AİR 2.5/4 mg toz içeren saşe