in

DUAL-AİR 2.5/4 mg toz içeren saşe

 

İçeriğinde etken madde olarak montelukast sodyum ve 2.5 miligram levosetirizin dihidroklorür bulunmaktadır. Yardımcı madde olarak sodyum bikarbonat içeren bu ilaç saman nezlesi, toz ve bu gibi maddelere karşı alerjik Yapı ve astım tedavisinde kullanılır.

Dual- air 2.5/4 miligram toz içeren şase astım rahatsızlığı olan kişilerde hava yollarının daralmasında, sigara, polen, soğuk ve aşırı sıcak havalarda egzersiz gibi etkilerden dolayı ortaya çıkan şişkinliği engellemek amacıyla kullanılır. Öksürük, hırıltı ve nefes darlığının tedavisinde etkilidir.

Dual-Air 2.5 4 miligram toz içeren şase Olası yan etkileri

Bu ilaç içeriğinde etkin olarak maddelere karşı aşırı duyarlılığa sahip olan kişilerde yan etkiler gösterebilir. Şiddetli alerjik reaksiyon, nefes darlığı, görme bozukluğu ya da kaybı, çarpıntı, anormal karaciğer fonksiyonu, karaciğer iltihaplanması, dil, dudak ve göz kapaklarında ortaya çıkan şişme durumu gibi farklılıklar ortaya çıktığında ilacın kullanımını durdurmalı ve bir an önce doktorunuza başvurmalısınız.

Bu ilaç doktor tavsiyesi ile kullanılmalı ve kullanım şekli ve dozu doktor tarafından önerildiği şekilde uygulanmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Nar Suyu Maskesi Cilde Faydaları

Batık Nedir Neden Oluşur?