in

Batık Nedir Neden Oluşur?

 

Batık nedir ve neden oluşur? sorusunun cevabı şudur; batık çeşitli sebeplerle dışarı çıkamayan kıl köklerinin derinin altında kalması ve deri altında şişkinlik kızarıklık yapması ile hem ağrı hem de görsel olarak insanları son derece rahatsız eden bir şikayettir.

 

Batık oluşmasının en önemli sebepleri istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için yanlış uyguladığınız tüy alma yöntemleridir. Eğer tüylerinizden ağda yoluyla kurtuluyorsunuz tüylerinizin geliş yönüne doğru ağdanızı yapıştırıp çekmeniz gerekmektedir. Tersi yönünde çekersiniz bu hem canınızı acıtır hem de batık olmasına sebep olabilir. Batıklar kadın erkek fark etmez bütün insanların sorunlarından biridir.

 

Gördüğümüz batıkları tırnağımızla ya da ucu ince aletlerle çıkarmaya çalışmamalısınız. Çünkü bunlar hem sivilce izi hem de hem de yara oluşturur. Tüy alma yöntemlerinden hangini uygularsanız uygulayın işlem bittikten sonra mutlaka bir krem veya size iyi gelen bir losyon kullanınız. Bu batık oluşumunu biraz olsun engellerken aynı zamanda genellikle banyoda orta sertlikte bir kese ile kıl köklerine masaj yaparak batıkları yavaşça çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

DUAL-AİR 2.5/4 mg toz içeren saşe

Siyah Nokta Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?