in

Miniere Hastalığı İçin Betaserc 24 Mg Tablet

BETASERC 24 MG TABLET

Betaserc 24 Mg Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Betaserc tablet içerisinde betahistin dihidroklorür etken maddesi bulundurmkatdaır. Bunun yanı sıra yardımcı madde olarak ise mikrokristalize selüloz, mannitol, sitrik asit monohidrat, susuz kolloidal ve talk maddelerini içermektedir. Eğer ki sizin ya da kullanacak olan yakınınızın bu maddelere karşı aşırı hassasiyeti ya da alerjisi var ise kesinlikle bu ilacı kullanmamalı ve doktoruna bu konuda gerekli uyarıları yapmalıdır. Çünkü aksi taktirde çok olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir. Ve ciddi tedaviler gerektirebilir. Bundan dolayı ilacın kullanım talimatını ilacı kullanmaya başlamadan önce güzelce okumalısınız.

Betaserc tablet oral yolla tüketilen yuvarlak şeklindeki beyaz renkte, eğik kenarlı alt ve üst yüzeyinde 289 baskısı bulunan bir tablettir. Hap yutmakta zorlanan hastalar için özel olarak tasarlanan ikiye bölme yerleri de belirlendiğinden kolayca yutma imkanı sağlamaktadır. Betaserc tablet histamin benzeri bir ilaç grubunda yer almaktadır.

Betaserc tablet özellikle miniere hastalığının ortaya çıkarmış olduğu belirtilerin giderilmesi ve tedavisinde kullanılmaktadır. Miniere hastalığının en belirgin özellikleri ise baş dçnmesi özellikle vertigo hastalıklarında ortaya çıkan baş dönmeleri, mide bulantıları ve mide bulantısına bağlı olarak ortaya çıkan kusmalar, kulakta hissedilen ciddi olarak ortaya çıkan çınlamalar, işitme kaybı ya da işitme zorlukları gibi belirtiler ortaya çıkmaktadır. Bu rahatsızlıkların giderilmesinde ve tedavisinde etkin olarak kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca Betaserc tablet iç kulak içindeki kan akışını desteklemekte de yararlıdır. Böylece kulak içinde basınç birikmesini de etkileyerek azalmasını sağlamaktadır.

 

 

 

Betaserc Tableti Kullanmadan Önce Dikkat edilmesi Gereken Önemli Uyarılar

Öncelikle Betaserc içinde bulunan etken maddelere ya da yardımcı maddelere aşırı hassasiyeti ya da alerjisi olan hastalarda ciddi sorunlara yol açacağından her hangi bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanmamalısınız. Diğer bir en önemli uyarı ise kesinlikle çocuklarda kullanımı yapılmamalıdır. Yetişkinlerin kullanımı için uygundur. Eğer ki böbrek üstü bezi tümörleriniz var ise bu ilacı kullanmayınız.

Eğer ki mide ülseriniz ve astımınız var ise kesinlikle doktor gözetiminde bu ilacı kullanmalısınız. Eğer ki yukarıda bulunan tüm uyarılar sadece şimdi değil geçmişte de sizde mevcut olmuş ise bu durumdan doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Ve doktorunuzun yönlendirmesi üzerine ilacı kullanmalısınız.

Betaserc Tabletin Kullanım Şekli Nedir? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Betaserc tableti kesinlikle doktorunuzun size belirttiği ölçülerde kullanmalısınız. Eğer ki doktorunuzun size belirttiği dozdan emin olamadıysanız eczacınıza danışarak net dozlarda kullanım yapmalısınız. Aksi takdirde ciddi sorunlara yol açabilir. İlacın şikayetlerinizi giderme süresi biraz uzun olabileceğinden ilacı kullanmayı kesinlikle bırakmamalısınız. Doktorunuz size en uygun şekilde kullanım süresini ayarlayacaktır. Normalde kullanım dozu günde 2 tablet olacak şekilde her kullanımda sadece 1 tablet alma şeklinde olacaktır. Ayrıca Betaserc tableti kesinlikle her gün aynı saatlerde almaya dikkat etmelisiniz. Böylece vücut içerisinde sabit bir ilca miktarının kalmasını sağlayacaktır. Betaserc tableti bol su ile tüketmelisiniz. Ayrıca aç ya da tok karnına alabilirsiniz. Ancak Betaserc tablet bazen mide sorunlarına yol açtığından mide koruyucu almanız size fayda sağlayacaktır ve mide sorunları yaşamanızı önleyecektir. Yemekle birlikte tüketilmesi de mide problemlerinin en aza inmesini sağlayacaktır.

Betaserc Tabletin Olası Yan Etkileri

Betaserc içerisinde bulunan etken ya da yardımcı maddelere alerjisi olan hastalarda bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun haricinde ise bulantı, halsizlik, hazımsızlık, baş ağrısı, kusma, mide bulantısı, mide ağrısı, karın şişmesi, şişkinlik gibi mide rahatsızlıkları görülebilmektedir. Ancak daha farklı yan etkiler görüldüğünde hemen doktora başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Sivilce İltihabı Nasıl Geçer?

Sivilce İltihabı Nasıl Geçer?

Doğal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?