in

Kırmızı(Mor) Soğan ve Süt Karışımının Bilinmeyen Faydası

Kırmızı(Mor) Soğan ve Süt Karışımının Bilinmeyen Faydası

Kırmızı soğan; mor soğan olarak da adlandırılan uzun yıllardır hikmetleri konuşulan ve uygulanan bir bitkidir.İç bölgesinde ki ve dış kabuğunda ki  morumsu kırmızı renk görüntüsüyle diğer soğanlardan farklılık gösterir.Kırmızı soğan tüketilirken dikkat edilmesi gereken nokta,kullanım aşamasında soyulması gerektiğidir.Çünkü daha önce soyularak bekletilen soğanlar etkisini kaybetmektedir.Bu bitki birçok sağlık sorununun tedavisinde ilk çağ medeniyetlerinden beri kullanılmaktadır.

Öncelikle kırmızı soğanın başlı başına faydalarından bahsedersek, kırmızı soğan burun kanamasını durduran inanılmaz bir etkiye sahiptir.Burun kanaması geçiren birinin burnuna ikiye kesilmiş bir soğanın yarısı bağlanarak kanama anında durdurulabilmektedir.İştah problemi çeken hastalar için de kırımızı  soğan tüketimi iştah açıcı yönde fayda sağlayacaktır.Kırmızı soğanın  tek başına  faydaları saymakla bitmez.Tüketiciler mor(kırmızı) soğanı süt  ile karıştırdıklarında ise doğanın mucizesine bir kez daha hayran kalacaktırlar.

 

 

Mor Soğan-Süt Karışımı Nasıl Hazırlanır?

1 adet mor soğan ince ince doğranır ve 1 bardak sütün içerisine atılarak 5 dakika kadar kaynatılır.Hazırlanan bu karışım günde 3 kez 1 çorba kaşığı tüketilir.

Mor Soğan-Süt Karışımının Faydaları Nelerdir?

Mucizevi karışım safra kesesi salgısını artırarak safra kesesindeki taş oluşumunu önler.Yüksek tansiyon hastaları için tam bir şifa kaynağıdır ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardım eder.

El ve ayak tırnakları bu karışım  ile ovulduğunda,zayıf tırnaklar güçlenecek ve tırnak kırılmalarının kolaylıkla önüne geçilebilecektir.Vücutta kesilme veya yanma sonucu oluşmuş yaraların üzerine kırmızı soğan suyu uygulandığında yararlar hızla iyileşecek ve yara üzerindeki mikroplar temizlenecektir.

Mor soğan suyu kalbi de  güçlendirmektedir.Kan yapımına yardımcı olur,ağır kansızlık vakalarını ortadan kaldırır.Kalp çarpıntısını giderici etkisi de unutmamak gerekir.

Kırmızı soğanın taşıdığı esterler kanın pıhtılaşmasını önler.Mor soğan ya muntazam  ve düzenli olarak çiğ yenmeli ya da günde 3 defa yemeklerden önce birer çorba kaşığı mor soğan-süt karışımı içilmelidir.

Bunların dışında mor soğan,birçok psikosomatik hastalıkta da iyileştirici önemli etkiye sahiptir.Bu etki ise stresi yok etmesinden ve istem dışı aşırı endişeyi ortadan kaldırabiliyor olmasından kaynaklanır.

Vücuttaki şeker dengesini düzenlemesi açısından şeker hastalığına yakın olan kişilere de bu mucize karışım şiddetle tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Mantar Enfeksiyonlarında Doğal Tedavi Yöntemleri

Faydaları Sayısız Kırmızı Pancar Mucizesi