in

Karaciğer Yağlanmasını İyileştiren Mucizevi Meyveler

 

 

Karaciğer Yağlanmasını İyileştiren Mucizevi Meyveler

Karaciğer yağlanması toplumumuzda oldukça yaygın görülen ve kronik hale gelebilen bir problemdir. Bu rahatsızlık genellikle karaciğer hücrelerinde biriken aşırı yağdan kaynaklanmaktadır. Ancak bu hastalığı doğal yollarla tedavi edebilmek adına bizlere yardımcı olacak birçok şifalı meyve bulunmaktadır.

 

Greyfurt:  Yemeklerden önce yarım greyfurt tüketildiğinde bu kilo vermeye yardımcı olmaktadır aynı zamanda karaciğer içinde oldukça faydalı bir meyvedir. Greyfurt içerisinde karaciğerdeki yağ ve toksinleri yok eden mekanizmayı teşvik edici enzimler barındırdığından mucizevi bir meyve olarak bilinir. Greyfurt aynı zamanda yüksek miktarlarda malik asit ve karotenoid içerir. Bu içerikler ise bu önemli organı temizleyici ve güçlendiricidir. Son olarak içerdiği yüksek oranda naringenin, vücuda karaciğerde biriken yağ asitlerini kırması için yardımcı olmaktadır.

 

 

Avokado: Hepimizin severek tükettiği fakat sahip olduğu inanılmaz faydalı özelliklerin tam olarak herkes tarafından bilinmediği bir meyvedir. İçerdiği oleik asit vücuda kolesterol seviyesini kontrol altında tutabilmesi için yardımcı olur. Sadece bu meyvenin ölçülü tüketilmesi ve günde 1 taneden fazla yenmemesi gerekir. Avokado lifte içerdiğinden tokluk hissi oluşturarak kandaki şeker seviyesini düşürmeyi sağlar. Bu meyvenin tüketilmesi ile günlük besin ihtiyacının bir kısmı karşılanmış aynı zamanda vücutta biriken zararlı yağ asitlerini yok ederek, karaciğer yağlanması problemi ile savaşılmış olunur. Günlük beslenme diyetlerine ya da salatalara avokado ilavesi yapmak muazzam sonuçlar yaşamaya imkan tanıyacaktır.

Elma: Tüm meyveler içerisinde en iyisi sabah kahvaltılarında yenecek olan 1 adet yeşil elmadır. Birçok faydası bulunan elma; kandaki şeker seviyesini düşürür, serbest radikallerle savaşır ve antioksidanlar açısından oldukça zengin olduğundan karaciğer detoksu için büyük önem taşır. Elmalar malik asit yani elma asidi de içerdiğinden böbrekleri koruyarak, böbrek taşı oluşumunu engellerler. Kabuğunda çok daha fazla mineral bulunduran elma, karaciğerde biriken yağları ve ağır metalleri yok etmeye yardımcıdır.

Limon Suyu: Güne 1 bardak sıcak limonlu su ile başlamak içerdiği antioksidanlar sayesinde karaciğer detoksu için oldukça ideal bir besindir. Limon, C Vitamini açısından zengin bir meyve olduğundan bağışıklık sistemini de güçlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Doğal Yöntemlerle Hemoroid Tedavisi

Hindistan Cevizi Yağı ve Suyu’nun Faydaları