in

Migren Sorununa İyi Gelen Bitkiler

Migren genellikle çekenin bildiği, çoğu zaman sert baş ağrıları ile seyreden bir rahatsızlık olduğu için bu yazımızda migrene iyi gelen bitkiler nelerdir sorusunu yanıtlamaya çalıştık. Migrenin kesin nedenleri açıklanmasa da bitki veya alternatif bir tedavi yolu denerken elbette uzmanınızın görüşünü almayı ihmal etmemelisiniz. Gelelim migrene çözüm arayanlara faydalı bazı bitkiler hakkında bilgi vermeye:

Migren atakları olan bir rahatsızlıktır.Bu ataklar sırasında dayhanılmaz boyutlara ulaşan baş ağrıları çekilmez boyutlara ulaşabiliyor.
Şiddetli ağrılara iyi geldiği herkes tarafından bazı bitkiler de bulunuyor.Bunlar ise şöyledir;

migren-agrisi

  • Zencefil: Migrenin neden olduğu mide bulantıları ve kusma isteğine karşı yemeklerimizde kullanabileceğimiz toz zencefil veya aşırıya kaçmadan çiğneyebileceğimiz taze zencefili çay olarak da tüketebilirsiniz. Aldığınız ilaçlarla etkileşim olmaması bakımından zencefil kullanımınızı doktorunuza danışarak ayarlamalısınız.
  • Yeşil Çay: Bağışıklık sitemini güçlendiren, kişiyi canlandıran yeşil çayın baş ağrıları için kullanıldığı bilinmektedir. Günde iki fincan yeşil çay ile migren ağrıları ile mücadele ederken ilaçlarınız için bir zararı olup olmadığını doktorunuza sormalısınız.
  • Muz: Magnezyum ve potasyum bakımından zengin olan muz migrenin neden olduğu baş ağrılarına karşı savaşmada etkili bir meyvedir.

Siz Migren ile mücadelenizde hangi bitkileri kullanıyorsunuz.Bize yazarak bu durumdan rahatsız olan diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.Bu yazımızı okuyanların çoğunluğu Migrene karşı doğal yollar arayanlardan oluşmaktadır.

Ayrıca Ahmet Maranki ve İbrahim Saraçoğlu alanında uzman kişilerdir.Bu uzmanların Şiddetli migren ağrılarına karşı sunduğu kürler de bir çözüm olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Diş Tartarını Yok Eden Doğal Formüller Nelerdir?

Mazejik 100 Mg Tablet Yan Etkileri