in

Diş Tartarını Yok Eden Doğal Formüller Nelerdir?

Tartar dişimizde istenmeyen bir görüntü yaratan ve aynı zamanda sağlık açısından zararlı bir oluşumdur. Tartarlar bakteri kaynaklı bir oluşumdur. Tartara çözüm ararken sadece görüntü olarak değil, sağlık açısından da bir sorunla mücadele ettiğimizi unutmamalıyız. Bakterilerin oluşturduğu plaklar zaman içinde dişlerin çürümesine neden olur veya diş etlerine zarar verir. Siz değerli okuyucularımızla diş tartarını yok eden doğal formüller konusuna yakından bir bakalım:

dis_tartari

  • Dişlerinizi düzenli ve doğru bir şekilde fırçalamak plak oluşumunun önüne geçmede etkili bir yöntem olacaktır. Daireler halinde ve sert baskı yapmadan fırçalayarak dişlerimizi düzenli olarak temizleyebiliriz.
  • Diş ipi kullanmak tartar oluşumuyla mücadelede büyük katkısı olan bir yöntemdir.
  • Diş tartarı oluşumu fark ettiyseniz öncelikle diş hekiminizden yardım istemelisiniz.

Bitkisel Formüller

Diş Taşı doğal nasıl temizlenir ve bilinen doğal yöntemlerle ve yolla nasıl temizlenir.

  • Diş tartarıyla bitkisel olarak mücadele etmek için bazı bitkisel yollar bulunmaktadır. Bunlardan biri de biberiye, tarçın ve lavantadan oluşan formüldür. Bu bitkilerden birer çay kaşığını karıştırmalı ve daha sonra bu karışımdan bir tatlı kaşığı alarak kaynar suya koymalısınız. Karışım 10 – 15 dakika demlendikten sonra gargara olarak kullanabilirsiniz.

Diş tartarlarının temizliği oldukça önemli bir konu ve üzerinde kesinlikle durulması gerekiyor.Zamanla birikten tartarlar sertleşerek maalesef diş köklerine zarar veriyor ve zaman içerisinde diş eti çekilmesine neden oluyor.Tabi zaman ilerledikçe dişlerinizi kaybetmeye kadar uzanan bir yolun başlangıcına girebilirsiniz.

Diş tartarları doğal yöntemler ile temizlenmediğinde müdahele gerekecektir.Diş taşı ve tartarı oluşmaması için de belirli aralıklarla Gargara kullanmanızı önerebiliriz.Bunun için daha önce yazdığımız bir makale olan Kloroben Gargara adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ayak Neden Kokar ve Tedavisi Nedir

Migren Sorununa İyi Gelen Bitkiler