in

İdrar Torbası İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

İdrar Torbası İltihabı

İdrar kesesi bölümünde oluşan iltihap sonucu idrar torbası iltihabı oluşmaktadır. İdrar torbası, böbreklerden gelen idrarın biriktiği torba olarak bilinmektedir.

İdrar torbası bölgesinde biriken bakteri ve mikropların oluşturmuş olduğu enfeksiyon sonucu iltihaplanmalar oluşmaktadır. İdrar torbası iltihabı sadece büyüklerde değil çocuklarda da sıklıkla görülen bir hastalıktır. Ancak kadınlarda daha çok görüldüğü bilinmektedir.

Ağız yolu ile alınan bakteri ve mikroplar idrar kesesine ulaşarak sorun meydana getirebilir. Aynı zamanda vajinadan ve dışarıdan da enfeksiyon kapıldığında idrar torbası iltihabının oluşmasına neden olunabilmektedir.

İdrar torbası iltihabı genellikle sıklıkla idrara çıkma ve idrarı yaparken yanma hissi gibi belirtiler ile hızlı bir şekilde ortaya çıkabilmektedir.

 

 

 

İdrar Torbası İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Genellikle idrar yolu iltihabı gibi sağlık sorunlarında en etkili olan tedavi yöntemlerinden birisi antibiyotik kullanımıdır. Hastaların düzenli olarak doktor kontrolünde kullanmış oldukları antibiyotikler ile hastalık kısa süre içinde iyileşebilmektedir. Ancak idrar yolu iltihaplarının oldukça ağrılı olması gibi durumlarda ise yine ek olarak farklı ilaç tedavileri de uygulanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ülser Nasıl Tedavi Edilir?

Dil Büyümesi Tedavisi Nasıl Yapılır?