in

Göğüs Ağrısına Beloc Zok

BELOC ZOK 50 MG

Beloc Zok Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Beloc Zok yuvarlak şekil halinde 20’lik tabletler şeklindeki ambalajlarda satışa sunulan beyaz renkte bir ilaç grubudur. Beloc Zok içinde bulunan metoprolol etken maddesi sayesinde fiziksel ya da zihinsel çalışmaların çok hızlı olmasından dolayı oluşan göğüs ağrısı ve yüksek tansiyon gibi rahatsız edici semptomların giderilmesi ve tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Beloc Zok tabletin içeriğinde yer alan metoprolol maddesi sayesinde stres hormonlarının kalpteki etkisini azaltmaktadır. Böylece bu rahatsızlıkların neden olduğu kalp atım hızı yavaşlar ve hastayı rahatlatır.

Beloc Zok aşağıdaki durumlarda kullanılan bir ilaçtır:

Çeşitli nedenlerden dolayı oluşmuş olan yüksek kan basıncının düşürülmesinde,

Göğüs ağrılarının giderilmesinde ve tekrar oluşmasının önlenmesinde,

Kalp yetmezliği problemlerinde,

Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmış olan çarpıntıların giderilmesinde ve tekrar oluşmasını önlemede,

Düzensiz kalp aktivitesinin belirli türlerinin giderilmesi ve tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.

Beloc Zok tablet özellikle daha önce kalp krizi geçirmiş olan hastalarda bundan sonraki takibi sırasında tekrar kalp krizi geçirme olasılığını ve kalp krizi nedeniyle oluşabilecek ölüm riskini azaltmakta kullanılmaktadır.

Beloc Zok tabletin en önemli sonuçlarından biri de erkek hastalar üzerinde yapılmış olan deneyler sonucunda orta ya da yüksek tansiyon hastalığı bulunan hastalarda kalp damar hastalıklarının neden olduğu ölüm riskini azalttığı kanıtlanmıştır. Beloc Zok tablet kalp üzerindeki baskının azalması aynı zamanda göğüs ağrısı riskini de azaltır. Aynı zamanda Beloc Zok tablet migren rahatsızlığı yaşayan hastalarda migren koruyucu olarak kullanılmaktadır. Yani migren tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Ancak böyle bir durumu olan hastalar sadece doktor tavsiyesi üzerine bu ilacı kullanmalıdır.

 

 

Beloc Zok Tableti Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Beloc Zok tablet içerisinde bulunan etken maddelerin her hangi birine hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise kesinlikle bu ilacı kullanmayınız ve doktorunuza bu durumu belirtmeniz gerekmektedir.

Kalp ile ilgili bir sorununuz var ise ve özellikle kalp atış hızınızda yavaşlama probleme var ise

Kan basıncınızda düşüş söz konusu ise,

Kan dolaşımı ile ilgili sorunlarınız var ise ve özelliklede kan dolaşımından kaynaklı topallamalarınız mevcut ise,

İleri derecede böbrek yetmezliği probleminiz var ise,

Vücutta yüksek miktarda asidik maddeden dolayı şiddetli akut rahatsızlığınız var ise,

Tedavi ya da teşhisi konulmamış olan bir hormon bozukluğu sorununuz var ise,

Astım hastalığınız var ise kesinlikle bu şikayetlerinizi doktorunuzla paylaşmalı ve doktorunuz önermediği sürece bu ilacı kullanmayınız.

Beloc Zok Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Doktorunuzun sizin için uygulamış olduğu bir kullanım dozu mevcut ise kesinlikle bu z-dozlarda kullanılmalıdır. Eğer ki doktorunuzun söylediği dozdan emin olamadıysanız eczacınıza danışmalısınız. Beloc Zok gün boyu kontrollü salınım yapan özel bir ilaç olduğundan gün içerisinde sadece 1 adet alınmalı ve daha fazla doz kullanımı yapılmamadır. Ağız yoluyla bol su ile tüketilmelidir. Tableti kesinlikle çiğneme ya da emme yapmayınız. Bunlar size çok ciddi zararlar verebilir. Çocuklarda kullanımı yapılmamalıdır. Yaşlılarda ise öncelikle en düşük doz ayarında kullanıma başlanmalıdır.

Beloc Zok Tabletin Olası Yan Etkileri

Bütün ilaçlarda olduğu gibi Beloc Zok tabletinde içerisinde bulunan etken maddelere hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. En sık görülen yan etkiler ise; baş ağrısı, sersemlik, baş dönmesi, kalp atım hızında azalma, vücutta oluşan çarpıntılar, ellerde ve ayaklarda oluşan soğukluk, karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, yorgunluk hissi, uyuşukluk vb.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür Ve Ağrı Yaratan Taş Neden Oluşur?

Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür Ve Ağrı Yaratan Taş Neden Oluşur?

Sivilce İltihabı Nasıl Geçer?

Sivilce İltihabı Nasıl Geçer?