in

Evde Yapılabilecek Sağlıklı Saç Ve Tırnak Bakımı

 

Evde Yapılabilecek Sağlıklı Saç Ve Tırnak Bakımı

Düzgün ve güzel görünen tırnaklara sahip olmak hemen her kadının hayalidir. Bu bakımları en iyi yapan yerler kuaförler ve el bakımı müesseseleri olmakla birlikte , bir hayli zaman ayrılması gereken işlemlerdir.Ancak el bakımında doğal yolları tercih etmek en mantıklı olan seçimdir.Birkaç basit ve sağlıklı tüyoyla kadınların kendi evlerinde kendi bakımlarını yaparak daha sağlıklı ve dikkat çeken ellere sahip olmaları oldukça basittir.

Sağlıklı Eller İçin Basit Tüyolar

Evde uygulanabilecek en basit bakım yöntemi elleri limonlu su ile yıkamaktır. Bu işlem, hem elleri yumuşatır hem de lekelere iyi gelecektir. Bulaşık yıkarken ellerin sıcak su, soğuk su, deterjanlar ve diğer her türlü kimyasaldan korunması için mutlaka eldiven kullanılmalıdır.

Eller gün içerisinde birden fazla noktaya temas ettikleri için ele geçen mikroplardan arınmak adına ellerin sık sık yıkanması gerekir. Özellikle kış ayların da çok çabuk kuruyan eller düzenli bir şekilde nemlendirilmelidir.

Ellerin canlanması ve beyazlaşması için ise, ellere su ve tuz karışımı uygulanmalıdır. Bu yöntem eller için inanılmaz bir peeling yöntemi olacaktır.

 

 

Sağlıklı Tırnaklar İçin Başarılı Tavsiyeler

Öncelikle fazla uzun tırnaklar, hem tırnak kırılmalarına hem de hastalıklarına karşı daha hassastır. Bu nedenle tırnaklar düzenli olarak kısaltılmalıdır.

Islak kalan tırnaklarda da birçok hastalık gelişebileceğinden eller yıkandıktan sonra kurulanırken tırnakların da güzelce kurulanması gerekir.

Ojelerin çıkarılması için kullanılan asetonlar; tırnağın dokusunun bozulmasına yol açabileceğinden , haftada 1 kereden fazla kullanılmamalıdır.

Tırnak kesimlerinden sonra törpü ile şekil verilirken  dikkat edilmesi gereken nokta; kullanılan törpülerin kişiye özel olması ve tek bir kişi tarafından kullanılması gerektiğidir.

Törpünün ardından evde kendi yöntemlerimizle tırnak etlerini temizlemek de oldukça zahmetsizdir. Bu işlemin rahat yapılabilmesi için öncelikle ellerin ılık suda bekletilmesi gerekir. Küçük bir kaba konulan suyun içerisine 1 damla limon suyu, şampuan ya da duş jeli eklenebilir. Suda yumuşatılan etler daha sonrasında uygun aletlerle düzgünce kesilir. Bu işlem düzgün yapılmadığında tırnak mikroplara karşı savunmasız kalarak istenmeyen dolama oluşumu dahi yaşanabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ciltler İçin Doğal Zerdeçal Maskesi Tarifleri

Ayak Şişmelerine İyi Gelen Yöntemler