in

Ertesi gün hapı emzirirken kullanılır mı?

Ertesi gün hapı emzirirken kullanılır mı?

Emzirme Dönemi ve Ella:

Ertesi gün hapı olark en çok tercih edilmekte olan Ella, diğer doğum kontrol haplarına göre daha özel bir yapıya sahiptir.

Cinsel ilişki sırasında çiftlerin her hangi bir koruma yöntemini tercih etmedikleri durumlarda ella ertesi gün  doğum kontrol  hapını tercih etmektedir.

Çiftlerin birleşmesinden birkaç gün sonra ella doğum kontrol hapını kullanmak gebeliği önleme konusunda etkili olmayabilir.

Ella doğum kontrol ilacı tam olarak kullanma talimatında belirtildiği şekild e kullanılmalıdır. Gebe kalmamak adına diğer doğum kotrol yöntemlerini kullanmka daha sağlıklı ve etkili olmaktadır.

Fakat ilişki sırasında hiçbir önlem alınmadıysa ve hamilelik düşünülmüyorsa ella doğum kontrol hapı en uygun yöntem olmaktadır.

Ertesi gün hapı emzirirken kullanılır mı?

Emziren annelerin emzirme dönemlerinde alla hapını kullanmaları çok fazla tavsiye edilmemektedir. Sebebi oldukça etkili ve hormonsal bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Emzirme dönemlerinde mutlaka bu hapı kullanmanız gerekiyor ise bir hekimden yardım alarak konuyla ilgili  olarak doğru hareket edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Kıl Dönmesi Neden Olur?

Böbrek Kumunu Ne Döker?