in

El Lekeleri İçin Doğal Çözümler

 

Gerek yaş ilerlemesine bağlı olarak gerekse güneş ışınlarından dolayı ellerde kahverengi lekeler meydana gelebilir. El lekeleri özellikle kişinin psikolojik olarak rahatsız olmasını sağlayabilir. Elinizdeki kahverengi lekeler için evinizde doğal bakım kürlerini uygulayarak oldukça etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak hem el hem de yüz için kesinlikle leke oluşumunu ertelemek adına güneş kremini çantanızdan eksik etmemelisiniz.

 

El Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Limon: Limon leke çıkarmak için en etkili olan doğal çözümlerden biridir. Sadece düzenli olarak limonu ellerinize sürerek bir saat kadar bekletmeniz bile lekelerin gözle görülür oranda geçmesi için etkili olabilecektir.

Elma Sirkesi: Tıpkı limon gibi direkt olarak elleriniz için uygulayabileceğiniz bir diğer doğal yöntem ise elma sirkesidir. Sadece yarım saat elma sirkesinin kurumasını bekleyerek daha sonra durulayarak ellerinizi nemlendirebilirsiniz.

Yoğurt: Hem ellerinizdeki hem de yüzündeki güneş ve yaşlılığa bağlı olarak meydana çıkan lekelerin geçmesini oldukça etkilidir. Özellikle yoğurdun içinde bulunan doğal asit oranı ve vitaminler lekelerin tedavisinde en hızlı etki gösteren nedenlerden birisidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Aspirin 500 Mg Tablet

Gebelik hesaplama Nasıl Yapılır?