in

El Çatlaklarına Karşı Mucize Formüller

 

El çatlakları kimi zaman başımıza gelen bir sorundur. El çatlaklarına çözüm olarak bazı tavsiyeler sunabiliriz ancak bir türlü geçmeyen el çatlaklarınız için mutlaka doktorunuzdan tavsiye almalısınız. Diğer durumlarda el çatlakları genelde soğuktan oluşabilir veya hamilelikten kaynaklı olabilir. Bu yazımızda el çatlakları nasıl geçer sorusuna yanıt arayacağız. El çatlaklarına bitkisel çözüm ve diğer yöntemleri kısaca paylaşalım:

 

el-catlaklarii

  • El çatlakları için hazır bir ürün kullanmak istiyorsanız güvenilir ve bitkisel özlü kremleri kullanabilirsiniz.
  • El çatlakları için çeşitli çözümleri uygularken ellerinizi tembellikten uzak tutmalısınız. Elinizi sıkıp bırakmak, parmakları hareket ettirmek kan dolaşımı arttırır ve iyileşme ihtimalini yükseltir.
  • Eğer evinizde doğal tereyağı varsa tıpkı bu yağı krem gibi kullanabilirsiniz.
  • Ellerinizi nemlendirmek ve çatlaklarla mücadele etmek için bir diğer formül papatyadır. Papatya alerjiniz yoksa bu karışımı deneyebilirsiniz. Bir fincan süte bir parça papatya ekleyip cezvede kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın ve içine doğal zeytinyağından bir- iki çay kaşığı ekleyin. Bu karışımı krem gibi kullanabilirsiniz.
  • Ellerinizi birkaç damla çağ ağacı yağı ile ovalayabilirsiniz. Özellikle acıyan ve yara olan çatlaklar için bu yağ mikrop kırıcı özellik taşımaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Topuk Nasırına Karşı Doğal Çözümler

Çocuklar ve Bebeklere Uyku İlacı Verilir mi?