in

Doğal Meyveli Yüz Maskesi Tarifleri

 

Doğal Meyveli Yüz Maskesi Tarifleri

Evde kolaylıkla uygulayabileceğimiz pratik yüz maskesi tarifleriyle, doğal yollarla cildimizi güzelleştirmek  ve sağlığını korumak oldukça mümkündür.

Kırışıklıkların Düşmanı Portakal Maskesi

Bu  doğal maskeyi hazırlamak için; taze hazırlanmış yarım portakal suyu ( içinde portakal parçacıkları olması daha da etkilidir), 1 adet yumurta sarısı ve  1 çay kaşığı bal temin etmek yeterli olacaktır. Tüm malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra yüze uygulanarak, 15-20 dakika kadar bekletilir ve sonrasında yıkanır. Diğer maskelerde olduğu gibi ayda 3-4 kullanımdan fazlasını uygulamak tavsiye edilmemektedir. Yaş ilerledikçe , oluşan kırışıklıklar can sıkmaya başlayacağı gibi yoğun geçirilen birkaç günün sonrasında dahi cilt hem canlılığını yitirecek hem de kırışıklıklar belirmeye başlayacaktır.Kırışıklık karşıtı bu doğal portakal maskesi ile; yüz gerilerek yeniden canlanacaktır.C Vitamini be besleyici yumurta sarısı ise balın yumuşatıcı etkisiyle buluşacaktır.

 

Karışık Cilt Tipine Sahip Olanlar İçin Elma Maskesi

Tek bir cilt tipine sahip olmayanlar için, elma maskesi dengeleyici görevi görerek, hem nemlendirmekte hem de temizlemektedir. Elma maskesini hazırlamak için; 1 elmanın yarısı blenderda parçalanır. İçerisine , 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı ılık süt, 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi eklenerek güzelce karıştırılır. Maske cilde uygulandıktan sonra 10-15 dakika içerisinde yıkanır ve 1 ay içerisinde 3 kereden fazla kullanılmaz.

Hassas Ciltler İçin Yüz Maskesi

Dinlendirici etkisiyle hassas cilde sahip olanlar için, muz maskesi oldukça etkilidir. Muz cildi canlandırma özelliğinin yanında oldukça da besleyicidir. Muz maskesini hazırlamak için; taze ve noktasız yarım muz güzelce ezilir. 1 tatlı kaşığı nemlendirici krem ilave edilir. İsteğe bağlı olarak 1 kaşık yulaf ezmesi eklenerek birlikte iyice karıştırılarak yüze uygulanır. 10-15 dakika sonrasında da temizlenir.

Antioksidan Etkili Şeftali Maskesi

Şeftali ve limon  birlikte muazzam bir antioksidan deposudur. Antioksidanlar cildi  ve yüzü serbest radikallerin zararlı ve yıpratıcı etkilerine karşı koruyacaktır. Maske  hazırlanırken; 1 adet şeftali ezilerek, içerisine 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu eklenerek iyice karıştırılır. Maske uygulandıktan 10-15 dakika sonrasında yıkanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Topuk Çatlaklarını Geçirmenin Doğal Ve Basit Yöntemleri

Pürüzsüz Bacaklar İçin Uygulanabilecek Doğal Yöntemler