in ,

Doğal Kaşıntı Giderme ve Kaşıntı Kremleri Nelerdir.?

Doğal kaşıntı tedavisi nelerdir.? Kaşıntı için kullanabileceğiniz krem isimleri nelerdir.? Kaşıntı giderici kremler nelerdir.? Kaşıntıları gideren doğal ürünler nelerdir.? Tüm sorularınızın cevapları burada..

Kaşıntıya iyi gelen kremler nelerdir.?

*Pruzon
*Mecitefendi Aynısafa Kremi
*Eumovate Krem
*Sudocrem
*Dermovate Krem
*Advantan
*Hipokort
*Stilex
*Fenistil

Bu isimde yer alan kremleri kullanarak cilt kaşıntılarınızın giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kaşınmaya iyi gelen doğal ürünler nelerdir.?

Limon Suyu: İçerdiği C vitamini ile cildinizdeki kaşıntıyı alır ve cildinizi oldukça rahatlatır. Kaşıntı sebebiyle oluşan leke ve kızarıkları alır. Kaşıntı olan bölgenize limon suyunu damlatarak ovalayın 5 dakiak bekleyın ve sonrasında yıkayın. Bunu haftada 2 3 defa yaparak deneyin ve yararını görün.

Elma Sirkesi: Günde 3 defa kaşıntı bölgesine dökün ve güzelce ovalayın, 10 dakika sonrasında ise güzelce yıkayın. Yanlız sirkeli böölgeyi güneşten korumayı unutmayın.

Nane Yağı: Günümüzde pek çok aktarcılarda dahi bulabilceğiniz aktar yağını kaşıntınız bulunan bölgenize damlatın ve parmaklarınızla ovalayın. Gün içerisinde 3 defa uygulayın kaşıntı ve kaşıntı sonrasında gerçekleşen leke ve kızarıklarla vedalaşın.

Karbonat: Tek yapmanız gereken bir çay kaşığı karbonatı, sadece bir yemek kaşığı su içerisinde eritmektir. Sonrasında kaşıntı bulunan yere dökerek güzelce ovalayın ve 10 dakika bekledikten sonra güzelce yıkayın. Kaşıntı hızlı bir şekilde geçtiğini göreceksiniz. Sonrasında bu işlemi günde bir kaç defa daha gerçekleştirmeyi unutmayınız.

Sizler için dilediğiniz taktirde eczacılardan tehmin edebileceğiniz kaşıntı kremlerini ve kaşıntıları gideren doğal ürünleri ve faydalarını listeledik. Herkeze şifalar dileriz. Diğer sağlığımız konusunda çeşitli bilgiler için sitemizi gezinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Noradrenalin Yan Etkileri Nelerdir

MUKOZERO Tablet Nedir? Ne için Kullanılır?