in

Colamerim Nedir ? Kullananlar

Colamerim Dielen Laboratories tarafından üretilen kolajen peptitler içeren bir takviye edici gıdadır.Colamerim kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler. Morina balığı derisinden elde edilen Promerim isimli patentli hidrolize balık kolajeni, Kalsiyum kaynağı Litotamniyon(Kırmızı Deniz Yosunu), Aserol(C vitamini kaynağı), D vitamini ve çinko ihtiva eder. Fransa’da 2009 senesinde piyasaya çıkan ürünümüz 2012 senesinden itibaren ülkemizde kullanılmaktadır. Ülkemizde 300.000 üzerinde kullanıcısı ile güvenli ve etkili bir destektir. İçerdiği kolajen zincirleri %98’i 5.000 daltonun altında olacak şekilde hidrolize edilmiştir. %85 oranında suda çözülmektedir.


Kollajen Peptin Nedir ?

Kollajen, vücutta bağ dokularda bulunan esnek yapılı ana proteindir. Vücudumuzun toplam protein kütlesinin yaklaşık % 30’unu ve bağ dokusunun % 80’ini oluşturur.
Kollajen, normalde hayvansal gıdalarla alınabilen bir besindir ancak büyük moleküler yapısı nedeniyle emilimi çok düşüktür. Hücresel bazda etki göstermesi istendiğinde, kollajen proteinin emilebilir hale getirilmesi, yani küçük parçalara bölünmüş hale getirilmesi gerekir. Buna hidrolizasyon denir ve elde edilen ürün de hidrolize kolajendir.
Kollajeni parçalarken özel bazı peptit zincirleri içeren kaynaklar seçilebilir. Böylece elde edilen son üründe istenen peptit zincirler olacaktır.
Besin takviyesi sektöründe özellikle son 5 yılda biyoaktif peptitler oldukça ilgi çekmiştir ve her geçen gün gerek yapılan bilimsel çalışmalar, gerekse farklı destekleyici etkilere sahip yeni ürünler artmaktadır.
Özellikle morina balığı derisinde bulunan özel bazı peptitler son yıllarda artan önem kazanmaktadır.

Nasıl Kullanılır

Takviye edici gıda olarak, erişkinlerin yemekten önce günde 1 tablet veya sağlık uzmanının tavsiyesine göre kullanmaları önerilir.

İçeriğinde ki Etkin Maddeler

Kollajen Peptit (Promerim) 360 mg *
Lithothamnion coralliodes – Litotamniyon 312 mg *
Kalsiyum 130 mg %16,25
Malpighia punicifolia L. – Aserola Ekstraktı 27,2 mg *
Çinko 1,7 mg %17
D3 Vitamini 2,5 mcg %50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zayıflama Çayı Kilo Verdirir Mi ?

Golden Goat Kullanan Var Mı ?