in

Çilleri Geçirmek İçin Uygulanan Doğal Peeling Yöntemleri

Çilleri Geçirmek İçin Uygulanan Doğal Peeling Yöntemleri

Cildin rengini açarak cilt lekelerini ve özellikle çilleri geçirmeye yardımcı olan maskeleri kullanarak, yüz güzelliğini öne çıkarmak oldukça mümkün ve basittir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta maskelerin içerisinde kullanıcıların alerjisi olduğu herhangi bir malzeme olduğunda uygulanmaması gerektiğidir.

Muz Ve Nane İle Hazırlanan Çil Maskesi

Nanenin cilt yenileyici etkisi, muzun vitamin dolu cilt güzelleştiren faydalarıyla birleştiğinde çillere ve lekelere karşı inanılmaz bir koruma etkisi yaratacaktır. Maskeyi hazırlamak için; 1 adet muz, 4-5 adet yaprak nane, 3 çay kaşığı limon bir araya getirilir. Uygulama esnasında öncelikle muz, bir kase içerisinde ezilerek içerisine limon ilave edilir. Sonrasında nane yaprakları da parçalanarak üzerine eklenir. Şayet cildin limona alerjisi varsa malzemeler arasından limon çıkarılabilir çünkü nane etkisini göstermeye yine yetecektir. Hazırlanan karışım, önceden temizlenip arındırılmış olan cilde güzelce uygulanır.  15 dakika kadar bekletildikten sonra durulanır. Maske haftada bir olmak üzere gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

 

 

Çil Karşıtı Limon Ve Şeker Peelingi Hazırlanışı

Limon ve çok etkili olan şeker scrubu düzenli kullanımda ölü deri tabakasını atarak, ciltte renk açılm asını sağlar. Cilt beyazlatıcı etkisiyle limon, cildi yumuşatıp ölü deriyi atmayı sağlayan şeker, bu peelingin içeriğini oluşturmaktadır. Bu peeling, çiller ve kahverengi cilt lekeleri için birebirdir.  1 tatlı kaşığı beyaz ya da esmer şeker ve yarım limon bir arada temin edilir. Peeling uygulanırken; 1 limon yarısından kesilerek iç kısmında küçük delikler açılır. Sonrasında 1 tatlı kaşığı şeker, yarım limonun üzerine dökülerek, 2 dakika kadar yüzde gezdirilir. 2 dakika dolduktan sonra yüz güzelce yıkanır. Peeling haftada 1-2 kez uygulanabilir.

Peeling  ve maske önerilerinin dışında güneşe doğrudan uzun süre maruz kalmak ciltte çillere  ve lekelere neden olacağından, güneşe çıkmadan önce güneş kremi kullanmak ve  çok uzun süreler güneş ışığına maruz kalmamak gerekir.

Güneşin yaydığı güçlü ışınlara karşı cildi korunur hale getirebilmek adına, C Vitamini ve antioksidan bakımından zengin içeriğe sahip besinlerin tüketimine özen gösterilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Parlak Bir Cilt İçin Doğal Maskeler

Kakao Yağının Cilde Sunduğu Faydalar