in

Buscopan Plus Tablet

Buscopan Plus Tablet

Buscopan Plus Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Buscopan tabletler içerisinde etken maddeler olarak hiyosin- N- butilbromür ve parasetamol bulunmaktadır. Beyaz renkte ve oval şeklinde bir tablettir. Parasetamol sayesinde ağrılı durumlar daha hafifletici bir hale gelmektedir.

Buscopan plus tablet özellikle adet (regl) dönemlerini çok sancılı bir şekilde geçiren bayanlar için oldukça etkili bir ilaçtır. Ağrı kesici özelliği olan bu ilacın spazm giderici özelliği de bulunmaktadır. Buscopan Plus Tablet mide kasılmalarında, Bağırsak kasılmalarında, idrar kesesi ve idrar yolları kasılmalarında, safra kanalları kasılmalarında, doğum sırasında yumuşak dokuların spazmlarında ve yaz aylarında meydana yaz ishallerinde meydana gelen şiddetli kasılma nöbetlerinin giderilmesi ve tedavisinde kullanılır. Kadınların mens dönemlerinde meydana gelen kasıklardaki ağrı ve krampların giderilmesinde ve ağrıların dindirilmesinde kullanılır. Bu ilaç sayesinde adet dönemlerinizi çok rahat ağrısız bir şekilde geçirebilirsiniz.

 

 

Buscopan Plus Tabletin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kansızlık, akciğer ve karaciğer hastalıklarınız var ise bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Kalp atımlarınızda bir rahatsızlık varsa kesinlikle bu ilacı kullanmamalısınız.

Göz içi basıncınızda bir artış söz konusu ise Buscopan Plus tableti kullanmamalısınız.

Hamileyseniz ya da bebek emziriyorsanız Buscopan Plus tableti kullanmamalısınız.

Böbrek yetmezliğiniz mevcut ise doktor kontrolünde bu ilacı kullanmalısınız.

Kabızlık problemi yaşıyorsanız ve ateşiniz yükselmişse Buscopan Plus tableti doktor tavsiyesi olmadığı sürece kullanmamalısınız.

Buscopan Plus tableti aç karnına ya da tok karnına kullanabilirsiniz.

Buscopan Plus Tabletin Olası Yan Etkileri

Taşikardi, kabızlık, ağız içi kuruluğu, görme bozukluğu (bulanıklığı), terlemeler meydana gelebilir. Depresyon, idrarın idrar kesesinde aşırı derecede birikmesi, deri üzerinde kızarıklar oluşabilir, kan basıncında düşmeler meydana gelebilir. Deri reaksiyonları, mide bulantısı, özellikle el ve ayaklarda terlemeler meydana gelebilir.

Buscopan Plus Tablet Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Buscopan Plus tablet bol su ile ağız (oral) yolla tüketilmelidir. Doktorunuzun veya eczacınızın size önermiş olduğu bir kullanım dozu var ise o şekilde kullanmalısınız. Bunların haricinde ise yetişkinlerde günde 3 ya da 4 kez olmak üzere her defasında 1 tablet şeklinde kullanılmalıdır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

BAKTERİYEL ENFEKSİYONLAR İÇİN BİR İLAÇ; ZİNNAT

CİPRO 500 mg NASIL KULLANILIR