in

Augmentin Bid 1000 Mg Diş Ağrısı

Diş ağrılarına iltihaplarına ve apselerine karşın diş hekimlerinin sıkça yazdığı bir ilaç Augmentin Bid 100 0 Mg  Ne işe yarar nasıl kullanılır.Kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Öncelikle Augmentin bid  sadece diş için kullanılan bir ilaç değildir.Diş ağrısı yanında bakteriyel enfeksiyon durumlarında kullanılan bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde kullanılır.Üst solunum enfeksiyonları (KBB dahil) : sinüzit, tonsillit ve otitis media tedavisinde kullanılır.Alt solunum yolu enfeksiyonları: kronik bronsit, lobar ve bronkopnömoni tedavisinde kullanılır.Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları: deri üzerindeki bakteriyel olarak oluşan cilt yaraları ve döküntülerinin tedavisinde kullanılır.Genito-üriner sistem enfeksiyonları: sistit, üretrit, piyelonefrit ve kadın genital enfeksiyonları tedavisinde kullanılır.

 

 

AUGMENTIN BID 1000 Mg KULLANIM ŞEKLİ NASIL OLMAKTADIR?

Mide rahatsızlıklarına neden olmasını engellemek için yemeğe başlarken alınması daha doğru olacaktır. Augmentin bid oral olarak kullanılmaktadır. İla tedavisinin süresi 14 günü geçmemelidir. İla dozunun miktarı kişiye göre değişkenlik göstermektedir. İlacı kullanacak olan hastanın yaşı, metabolizması ve vücut ağırlığı doz miktarını etkilemektedir.

Yetişkin bireylerde ortalama antibiyotik kullanım dozu gün inde iki veya üç defa 500/125 mg ya da gün içerisinde iki kez 875/125 mg şeklindedir.

Çok şiddetli hastalık durumlarında gün içerisinde üç kez 500/125mg ya da gün içinde üç kez 875/125mg şeklinde olmaktadır.

Augmentin bid 1000 Mg’ın bileşik formülünde bağımlılık, sürekli kullanım isteği ve kullananlara keyif verici bir etkisine rastlanmamıştır.

AUGMENTIN BID 1000 Mg YAN ETKİLERİ NELERDİR?

1)Augmentin bid 1000 Mg’ın az ve sık görülen yan etkileri olmaktadır.

2)Kan ve lenfatik sistem bozuklukları: az çok olarak lökopeni ve trombositopeni ve çok çok az olarak da hemolitik anemi görülmektedir.

3)Sinir sistemi bozuklukları: az olarak baş ağrısı ve baş dönmesine neden olmaktadır. Çok az olarak da konvülsiyonlar ve hiperaktiviteye neden olmaktadır.

4)Gastrointestinal sistem bozuklukları: Verilen doz miktarıyla ilgili olarak yaygın olarak bulantı ve kusma görülmektedir. İlaç yemekten sonra değil de yemekten önce alındığında bu yan etkiler biraz daha azalabilir.

5)Cilt ve cilt altı dokusu bozukluğu: ürtiker, pruritus ve ciltte döküntü nadir olarak görülen ilacın yan etkileridir.

Bu etkiler şiddetli bir şekilde görüldüğünde veya beklenmeyen bir yan etki olduğunda doktora başvurulmalıdır.

Önemli Husular

  • Kullanmadan önce hekim onayı alınız.Doktor tarafından yazılmayan hiç bir antibiyotik ilacı kullanmamaya özen gösteriniz.
  • Hamileler ve gebelik şüphesi olanlar kullanmamalıdır.Bu durumda hekimi bilgilendiriniz.Eşdeğer veya muadili olan sizin kullanabileceğiniz bir ilaç verecekdir.
  • Emziren anneler de kullanmamalıdır.
  • Penisilin alerjisi olanlara önerilmez.

Augmentin Bid 1000 Mg reçete ile satılan bir antibiyotiktir.Kullanım amaçlarına göre alınan dozlar farklı olabilir.Bu nedenle gelişigüzel kullanılmamalıdır.
Fiyatı Ne Kadar : ortalama olarak 12 tl olarak satılmaktadır.

AUGMENTIN BID 1000 mg 10 film tablet

Augmentin geniş spektrumlu bakterilerin ve mikropların çok çeşidine karşı direnç sağlayabilen antibakteriyel bir ilaç olmaktadır. Augmentin cam şişelerin 14 20 adet beyaz veya Kirli beyaz arasında oval şekilli tabletler halinde piyasada bulunmaktadır. Aşağıda belirtilen durumlardan Augmentin bakterilerin enfeksiyonlarına karşı kısa süre tedavisinde kullanılmaktadır.

Sürekli tekrarlanan bademcik iltihabı gibi durumlarda Üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Bronşit rahatsızlıklarında üst solunum yolları iltihaplarında ve alt solunum yolu enfeksiyonlarında tercih edilmektedir. Idrar yolu iltihabı böbrek iltihaplanması ve üreme organlarında ortaya çıkan iltihaplara karşı kullanılır. Deri rahatsızlıkları olarak bilinen çıban ,apse selülit ya da yumuşak deri enfeksiyonlarında tercih edilir. Kan ve dokularda bulunan bakterilerin ve toksinlerin temizlenmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Augmentin kullanım sıklığı ve bu uygulama talimatları şu şekildedir;

12 yaş ve üzeri yetişkinler için;

Şiddetli enfeksiyonlarla karşılaşıyorsanız gündem iki kez bir gram tablet tercih edilmelidir Eğer hafif ya da orta şiddetli enfeksiyonlarla mücadele edilecekse Günde 2 defa 625 miligram tablet tercih edilir.

Diş enfeksiyon larında kullanmanız gereken boğaz miktarı 12 yaş ve üzeri insanlarda 5 gün günde sadece 2 defa 625 miligram tablet tedavisidir. Bu tedavi süreci 14 günden daha uzun sürmemesi gerekmektedir.

Uygulama metodu

Tabletler mutlaka bütün olarak yapılması gerekiyor Eğer gerekirse tek seferde yutmakta zorlanıyorsanız ikiye bölme misiniz fakat kesinlikle çiğnemeden yutmanın gerekmektedir. Augmentin etkisinin güçlü ya da zayıf olduğuna dair bir izleniminiz bulunuyorsa yar doktora ya da eczacınıza konuyu danışarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Böbrek ve karaciğer yetmezliğinin bulunduğu kişiler eğer ayarlamada problem yaşamak istemiyorlarsa mutlaka bunu Doktor kontrolünde almaları gerekmektedir. Augmentin ilacın kullanılması gereken daha fazla kullandıysanız mutlaka doktora veya Eczacıya giderek konu hakkında detaylı bilgileri verin. Ben de onu tedavi sistemine uzman Hekim sizlere gösterecektir.

Içmemiz gereken ilacını uzun zamanında kaçırdıysanız almayı hatırladığınız anda ilacı tekrar tüketin fakat zaman ayarlamasına en son tükettiğimiz ona göre devam ettirmeniz gerekmektedir unutulan dozları dengelemek amacıyla iki defa aynı anda ilaç içilmesi son derece zararlı olabilir.

Augmentin de tedavi sonlandırıcı etkilerin başında Doktor size Söylemediği sürece ilacı devam ettirmemiz gerekmektedir kendinizi iyi hissetmeniz ilacınızı geride bırakmanıza sebebiyet vermemesi gerekiyor. Deri altında şişlik ve kabarcıkların oluşması, ayak tabanında ve avuç içinde meydana gelen sürekli kaşıntı ve kırmızı ya da mor renkte bulunan lekeler. Augmentin ilacı genellikle Deri üzerinde yan etki yapan bir ilaçtır bu nedenlerden ötürü deri rahatsızlıklarının bulunuyorsa, doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

AUGMENTİN BİD 1000 MG YAN ETKİLERİ

Çok seyrek görülen diğer yan etkiler Bu şekildedir;

Ani ateşlenme ya da tam tersi üşüme nöbeti geçirme boğaz ağrısı Rüyada ağızda ülser gibi ortaya çıkan Diyar enfeksiyonlar ortaya çıkabilir.

Halsizlik ve baş ağrısı ile başlayan egzersiz yaparken soluk kesilmesi baş dönmesi gibi gözlerde solgunluk ve halsizliğe sebebiyet verecek diğer durumlar.

Ilaç kullanımından dolayı ortaya çıkabilen sümüksü kıvamdaki ishal yan yan etkilerden olabilir.

Dil renginin siyaha dönmesi kararmaya yapması böbrek hastalıklarında Rahatsızlığın arttığının hissedilmesi diğer problemlerin başında gelmektedir. Ortaya çıkan yan etkilerden ötürü ciddi anlamda rahatsızlık duymaya başladığımız hissediyorsanız hemen doktorunuza gitmeli ve duyma açıklamalısınız. Yan etkilerinin ortaya çıktığını hissettiğimizi andan itibaren ilaç kullanımını kesinlikle dur durmanızı tavsiye ediyoruz. En yakın acil ya da eczaneye giderek durumu anlatmanız ilaç kullanımını hemen kesmeniz tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

ÇOCUK HASTALIKLARINDA EN ETKİLİ İLAÇ CALPOL 6 PLUS

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Mazejik 100 Mg