in

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Mazejik 100 Mg

Diş ağrısı çeken hastaların en çok tercih ettiği ağrı kesicilerden Mazejik 100 mg nasıl kullanılmalı ve kullananlar ne diyor. Etkisini çok hızlı gösteren keskin bir ağrı kesicidir. Ağrıyı çok çabuk geçirmesinden dolayı çok fazla tercih edilmektedir.

MAJEZİK 100 Mg’IN ETKİLERİ NELERDİR NE İÇİN KULLANILIR?

Pek çok ağrıyı kısa sürede dindiren ağrı kesici olan majezik 100 Mg birçok ağrıda tercih edilir.Diş ağrısında, eklem ağrılarında, kemik ağrılarında, yumuşak doku zedelenmeleri ve ağrılarında, romatizma ağrılarında güçlü etki gösteren bir ilaçtır. Diş ağrısı uzun süreli bir ağrı çeşididir. Majezik 100 mg diş ağrısına kısa sürede etki etmektedir.Fakat bu tarz yöntemler diş için kısa bir süreli çözüm oluştursada uzun dönemde diğer organlar için hasara yol açabilir ve vucüt bağışıklık kazanabilir.Diş ağrıları genellikle çürükler, diş eti problemlerinden dolayı ortaya çıkıyor.İlaç kullanmak ise geçici bir çare gibi duruyor.

 

MAJEZİK 100 Mg YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Majezik 100 mg yan etkileri kullanılan ilaç dozuna göre değişkenlik göstermektedir. Hafif olarak görülen yan etkiler doz azaltıldığında geçmektedir. Görülen yan etkiler baş dönmesi, kulak çınlaması, sinirli olma, bulanık görme bozukluğu, ürtiker, cilt döküntüleri, konstipasyon, mide bulantısı, kusma, mide yanması, diyare, vücut ağırlık değişimi, abdominal ağrı seyrek olarak görülmektedir.

Bu yan etkiler dışında başka bir etkileşim ya da bu yan etkiler uzun süreli görüldüğünde doktora başvurulmalıdır.

MAJEZİK 100 MG’IN KULLANIM ŞEKLİ NASIL OLMAKTADIR?

Tek bir seferde olamamak üzere bölünmüş dozlar halinde gün içerisinde önerilen ila dozu miktarı 150-200 mg olmaktadır. Ağrılar çok şiddetli olduğunda doz miktarı günlük olarak 300 mg’a kadar çıkabilir.

Kadınlar adet sancılarında ilk ağrı başladığında 100 mg daha sonra ilerleyen 4-5 saatlik zamanda saat başı 50 mg-100 mg olarak kullanılır. Günlük olarak en fazla doz 300 mg olmaktadır.

Farklı doz kullanımları ağrı durumuna göre doktorlar tarafından belirlenip hastalara söylenmektedir.

MAJEZİK 100 MG KULLANIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Şimdi ve geçmiş de karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olan hastalar dikkatli kullanmalıdırlar.

Yüksek tansiyon ve benzeri hastalıkları olan kişiler ödem oluşma ihtimaline karşı dikkatli kullanmalıdırlar.

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Yeni doğanlar üzerinde yan etkiler oluşturabileceği için tavsiye edilmemektedir.

Sürekli kanama yaşayan hastaların sürekli kullanması tavsiye edilmemektedir.

Mazejik 100 Mg hakkında merak edilenler.Diş ağrısına majezik iyi gelirmi.Evet kısa süre olsada bir rahatlama neticesi verebilir.Ayrıca size uygun olması halinde sprey ve gargara formunda olarak kullananlar da bulunuyor. Bu konu hakkında bir görüşünüz varsa lütfen bizimle paylaşınız.
Yazımızın sonuda gelirken diş ağrısına en etkili ilaç Mazejik veya Apranax mı diye sormayın kendinize biraz zaman ayırarak diş hekimine giderek sorunu temelden halletmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Augmentin Bid 1000 Mg Diş Ağrısı

DOLVEN 100 MG/ 5 ML PEDİATRİK ŞURUP