in

ÇOCUK HASTALIKLARINDA EN ETKİLİ İLAÇ CALPOL 6 PLUS

ÇOCUK HASTALIKLARINDA EN ETKİLİ İLAÇ CALPOL 6 PLUS

Calpol 6 Plus Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Calpol 6 Plus şurup 6-12 ve üstü yaştaki çocukların ağrılı ve ateşli semptomlarında oldukça etkili olan bir ilaçtır. Colpol 6 Plus şurup çözelti ve katı- sıvı karışımından elde edilmiş bir ilaçtır. Özellikle içerisinde bulunan parasetamol sayesinde ağrı ve ateş durumunu tedavi ederken çocuklarınıza rahatlama da sağlayan bir ilaçtır. Calpol 6 Plus şurup 150 ml’lik  kahverengi bir şişe içerisinde sağlık hizmetine sunulmaktadır.

Calpol 6 Plus şurup çocuklarda çeşitli nedenlerle ortaya çıkan hafif ve orta şiddetli ağrılar ve vücut ısısının yükselmesi (ateş semptomu) gibi durumlarda bu şikayetlerin tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Ağrı ve ateş durumları haricinde Calpol 6 Plus şurubu baş ağrısı, diş ağrısı, boğaz ağrısı, grip, ateş ve ateşle birlikte ortaya çıkan soğuk algınlığı, migren gibi şikayetlerin de giderilmesinde kullanılmaktadır.

 

 

Calpol 6 Plus Şurubun Kullanılmaması veya Kullanımında Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelikle parasetamole veya benzer ilaçlara alerjisi olan kişiler kesinlikle kullanmamalı.

Karaciğer veya böbrek yetmezliği durumu yaşayan kişilere kullandırılmamalı.

Anemi, Akciğer hastalıkları, Kilogram olarak 4 kilonun altında olan çocukların, Kalıtsal Gilbert hastalığı olan çocuklar, Epilepsi hastalığının tedavisi için ilaç kullanan çocuklar, Sarı kantaron içeren ilaçları kullanan çocuklara Calpol 6 Plus şurubu doktoruna danışmadan kullandırılmamalıdır.

Calpol 6 Plus Şurubunun Günlük Kullanım Şekli ve Dozu

Calpol 6 Plus Şurup ağız yolu ile kullanılır. Günlük kullanım dozu ise; 6-12 yaş grubu için 5- 10 ml olmak üzere günde 3 ya da 4 kez kullanılabilir. 12 ve üzeri yaş grubunda ise 10- 20 ml olmak üzere günde 3 ya da 4 kez kullanılabilir.

Calpol 6 Plus Şurubun Olası Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Calpol 6 Plus şurubun içerisinde bulunan maddelere duyarlı kişilerde alerji durumu vb. durum oluşabilir.

Yaygın olarak görülen yan etkiler: Deri döküntüsü, Kaşıntı, Egzama, Ödem, yüzdei dilde ve boğazda şişlik, el, yüz ve ayakta dantel şeklinde ortaya çıkan kızarıklıklar.

Seyrek görülen yan etkiler: Bulantı, Kusma, İshal, Karın ağrısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Yumurtanın İçindeki Garip İplik Nedir?

Augmentin Bid 1000 Mg Diş Ağrısı