in

Ağladıktan Sonra Göz Şişmesi Nasıl Geçer?

 Birçoğumuzun başına gelen ağladıktan sonra göz şişmesi sorununun bazı sebepleri var. Göz şişmesine çözüm konusuna gelmeden önce sebebine biraz değinelim. Ağladıktan sonraki şişliğin sebebi aslında gözyaşında saklıdır. Gözyaşında bulunan elektrolitler (sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi) ince olan göz kapaklarının tahrişine neden olmaktadır.  Ayrıca gözde emilim oluşturan sodyum şişliğe neden olmaktadır.

 

Ağladıktan sonra gözlerin şişmesi gayet doğal bir durum olarak ortaya çıkar.Fakat çevremizde gözlerin şiştiğini görmesini istemediğinizi insanlar olabilir veya bu durumda görünmek istemiyor olabilirsiniz.Böyle bir durumda olanlar ise ağladıktan sonra göz şişmesine ne iyi gelir sorusuna cevap arıyorlar.Ağladıktan belirli bir süre sonra gözlerde oluşan şişlik kendiliğinden iner.Bu yüzden kafanıza takmamanızı öneriyoruz.Ağladıktan sonra göz şişmesi nasıl iner  hakkında bilgil sahibiyseniz görüşlerinizi  ve uyguladığınızı yöntemi yorum olarak paylaşmanızı bekliyoruz.

goz-sismesi

Böylece gözlerde hem şişme, hem de kızarma meydana gelmektedir. Öyleyse ne yapmalıyız. Gelelim ağladıktan sonra göz şişmesi nasıl geçer sorusunun cevabına:

  • Evinizde gerçekleştirebileceğiniz yöntemlerden biri patates uygulamasıdır. Bunun için patates dilimlerini şişliğin meydana geldiği gözaltı bölgesine uygulayabilirsiniz. Göz kapaklarına uygulanan patates şişliğin ve morlukların geçmesine yardımcı olur.
  • Gözler için, özellikle arpacık için yıllardır bilinen yöntem olan çay kullanmayı şişlik ve kızarıklık için kullanabilirsiniz. Dilerseniz poşet çayları 8 -10 dakika ılık suda bekleyip gözlerinize kompres yapabilirsiniz. Eğer normal çay kullanacaksanız çayın bir miktar soğumasını bekleyip, pamukla göz kapakları ve çevresine uygulamasını yapabilirsiniz.
  • Metal para veya kaşıkta göz şişmesine iyi gelen formüller arasındadır.
  • Ilık bir duş almanız ve soğuk su ile yüzünüzü yıkamanız da biraz daha iyi gelecektir.

Ağladıktan sonra göz kapağı şişmeside sık görülen durumlardandır.Yukarıda ki maddelere ek olarak eklemek istediğiniz varsa aşağıda yorumlarınızı bekliyoruz.Ayırca göz şişmesine iyi gelen yöntemleri uygularken ağlamak şişmeye neden olmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Adet Kesici İlaç Var mı? Varsa Nasıl Kullanılıyor?

Bacaklarınızda Şişme Meydana Geliyorsa İşte Nedenleri