in

Zayıflama Ameliyatı Sonrası Kilo Alımı

Obezite ameliyatı olmayı düşünenlerin cevabını en çok merak ettiği soru ‘yine kilo alır mıyım?.Ameliyattan sonra ilk birkaç senelik dönemde diyetisyen ve psikolog desteği alınırsa tekrar şişmanlama riski yok.

Ameliyat Sonrası Ne zaman İşe Dönmek Mümkün?

Ameliyat sonrası 4.Saat hasta kesinlikle yürütülür.Ertesi gün ağızdan sıvı gıdalara başlanır ve adım atma daha çok teşvik edilir.3 gün sonra da hasta taburcu edilir.İşe göre değişmekle birlikte 6-7 gün içinde tüm ofis işlerine geri dönebilir.

Şişmanlık Ameliyatından sonra Ömür Boyu İlaç veya Takip Gerekiyor Mu?

Tüp mide ameliyatından sonrasında asla bir ilaç gerekmiyor.By-pas yöntemlerine gore önemli avantajlarından biri de bu.Bir tek dengeli beslenmek ve her gün bir multivitamin almak yetiyor.Takip mevzusu ise ilk 3-5 yıl çok önemli.İlk aylarda ve ilk yıl içinde diyetisyen sağlıklı kilo kaybı için devamlı değişen önerilerde bulunuyor.Bu onlarca defa görüşme ile mümkün oluyor.Kilo kaybının durmasının ardından ise diyetisyen geri kilo alımının engellenmesi yönünde etken olarak destek vermeye devam ediyor.Çünkü hali hazırda aşırı kiloluluk cerrahisinin önündeki en önemli problem ameliyatlardan sonrasında geri kilo alınabilmesi.

Kimlere obezite Ameliyatı Yapılamaz?

-Hiç diyet denememiş olanlara,

-Cushing hastalığı gibi hormonal nedenlerden şişman olanlara,

-Gerçeklik duygusu kaybıyla seyreden ağır psikiyatrik hastalığı olanlara ,

-Madde bağımlılarına ,

-Alkoliklere,

-Ergenliği tamamlamayanlara ,

-Genel anestezi altında ameliyat sakıncası doğuracak kalp -akciğer hastalığı veya siroz gibi kronik hastalıkları bulunanlara .

Hastalar kilo aldığı takdirde yeniden ameliyat olabilirler mi?

Ameliyat olan hastalar kilo aldığı takdirde standart bir tedavi yaklaşımı yoktur. Her hastaya özel olarak karar vermek gerekir. Hastanın aldığı kilo miktarı, geçirmiş olduğu ameliyatın tipi, daha sonra yaşamış olduğu problemler, hastanın tedaviye uyumu bu sürecin detaylarını belirleyen değişkenlerdir. Her ne kadar böyle bir durumda sorunu ameliyat dışı yöntemlerle çözmek arzu edilse de bazı hastaların yeniden ameliyat olması gerekebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Galactago Damla Nasıl Kullanılır ve Yorumları

Dermolife Çinko Oksit Krem Kullananların Yorumları