in

Yumurtlama günü nasıl hesaplanır?

Bilinçsiz Kullanılan Ağrı Kesiciler Ülser Yapıyor
Bilinçsiz Kullanılan Ağrı Kesiciler Ülser Yapıyor

Yazımızın da başlığından anlaşılacağı üzere bu yazımızda ki amacımız Yumurtlama gününü en doğru nasıl hesaplayabiliriz.
Bilgiler vermeden önce önemli bir hatırlatma.Hamile kalamamanın önündeki en büyük etkenlerden biriside strese bağlı nedenler.
Çiftler arzuladığı müjdeli haberi almadıkları her ay için büyük bir yıkıntıya uğramaktadır.Bu durum güncel hayatı olumsuz etkilemekte ve stres yapmaktadır.Buda hamile kalmayı zorlaştıran en büyük etmenlerden birisidir.İlk tavsiyemiz stresten uzak kalmaya çalışmak.

Yumurtlama günü nasıl hesaplanır?

Bilinçsiz Kullanılan Ağrı Kesiciler Ülser Yapıyor
Bilinçsiz Kullanılan Ağrı Kesiciler Ülser Yapıyor

Sağlıklı bir kadının yumurtlama günü hesabını doğru yapmak için takvim yöntemini uygulayabilir.
Bu yöntem ile nasıl hesaplama yapılır.Adetin birinci gününden bir sonraki adetin birinci gününe kadar olan gün sayısından 14 gün çıkarılarak hesaplanır.28 gün de adet olan kadınlar için yumurtlama günü adetin başladığı ilk günden 14 gün sonraya denk gelmektedir.
Bu yöntem için Adet düzeni önemlidir.Yumurtlama günü ile birlikte 10 ile 14 günlerde önemli günler arasında sayılabilir.Bu günlerde sık olarak ilişki önerilir.Yumurtlama günü sonrası iki gün içinde aynı önem geçerlidir.

Adet düzensizliği olanlar için yumurtlama günü hesaplaması için takvim yöntemi oldukça zor bir yöntemdir.Bu nedenle güvenilir bir hesap olmayabilir.
Bu düzensizliklerde ise yapılacak olan yumurtlamanın diğer belirtileridir.Bunlardan biriside vücut ısısıdır.Diğer yöntemler ise vajinal akıntı ve kasık ağrıları.

Bunların hiç birisini yapamayanlar için ise farklı bir yöntemi şöyle aktaralım Yumurtlama günlerinde kanda bulunan LH hormonu artışı olmaktadır.Bu hormonu ölçen
ve size yol gösteren testleri eczaneden temin edebilirsiniz.Bu testler idrar ile yapılır ve değerlendirmesi kolaydır.Gerekli bilgi test üzerinde ki bilgilerden öğrenilebilir.
Yumurtlamanın olduğu günlerde cinsel ilişki hamilelik şansınızı mutlaya artırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ovitrelle çatlatma iğnesi

Ovitrelle Yumurta Çatlatma İğnesi Kullananlar

Adet Düzensizliği Hamileliğe Engel Mi? Yorumlar