in ,

Varis Sorununda Beslenmenin Önemi

 

Sağlıklı ve düzenli beslenme pek çok hastalığı yakından ilgilendiren ve vücudumuz için de hayati önem taşıyan konulardan birisidir. Özellikle söz konusu olan varis gibi hastalık olunca yine sağlıklı ve düzenli beslenmenin önemi de devreye girmektedir. Ancak sağlıklı beslenmenin direkt olarak varis ile ilgili olmadığını ancak varisin daha da ileri safhalara gitmesinin önüne geçebileceğini de ayrıca belirtmek isteriz.

Varis sorununda beslenmenin önemi en azından varisin daha da ilerlemesinin önüne geçmek ve durumun kötüleşmesini durdurmak için etkili olabilmektedir.

-Sıvı tüketimi sadece varis için değil tüm hastalıklar için hayati bir önem taşımaktadır. Bunun için de bolca su tüketimine dikkat etmelisiniz. Varisin iyileşme sürecini daha da hızlandırmak için su tüketime dikkat etmenizde fayda olacaktır.

-Çok şekerli veya çok yağlı olan hazır besinlerden ve yemeklerden uzak durmanız önemlidir. Oldukça aşırı tuzlu ve yağlı besinler varisin tetiklenmesine neden olacaktır.

-Varisin daha kısa sürede sağlıklı bir şekilde iyileşebilmesi için özellikle hem C hem de E vitamini açısından zengin olan besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Zırven 25 Mg Film Tablet

Varles 25 Mg Film Tablet