in

Su Çiçeğine Ne İyi Gelir?

Su Çiçeğine Ne İyi Gelir?

Bulaşıcı hastalıklar grubu içinde yer alan suçiçeği vücuda giren bir virüsün dağılması ile meydana gelmektedir. Genellikle suçiçeğinin çocukluk döneminde yaşanması ile atlatıldığı bilinmektedir. Hava yolu ile bulaşan bir bulaşıcı hastalıktır. Suçiçeği meydana geldiğinde geçme süresini daha hızlı bir hale getirmek için ise ilaçlar ilk olarak tercih edilebilecek rahatlatıcı tedavi yöntemlerinden birisidir.

Su Çiçeğine Ne İyi Gelir?

-Bal bilindiği üzere sadece bağışıklık sistemi için değil yaraların tedavisi için de iyileştirici bir etkiye sahiptir. Bunun için suçiçeğin sırasında meydana gelen kaşıntılı yaraların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde geçmesi ve en önemlisi de kaşıntısının en az seviyede yaşanabilmesi için bal tercih edilebilir. Su çiçeği yaralarının üzerine az bir miktar bal sürebilirsiniz.

-Soğuk su da yine kaşıntıları azaltmak için tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden birisidir. Soğuk su ile duş alarak suçiçeğinin ağrısından ve ateşinden de kurtulmak mümkündür.

Su çiçeğinin kaşıntılar oldukça şiddetli olduğu için kişide ağrı da yapabilmektedir. Az bir miktar sirkeli su hem ateşin düşmesini sağlayacak hem de kaşıntıları dindirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Polen Alerjisine Ne İyi Gelir?

Apranax Forte 550 Mg 10 Tablet