in

Sperm Testi Nasıl Yapılır ?

Sitemiz üzerinde bir çok konu hakkında sizleri bilgilendirmek üzere yazılar yazmaktayız.Bu yazımız ise Sperm Testi Nasıl Yapılır ?
Bir yıl boyunca korunmasız bir şekilde ilişkiye rağmen bebe müjdesi alamayanlar öncelikle bir kadın doğum uzmanının yolunu tutuyorlar.Fakat sorun sadece kadından kaynaklanmamaktadır.Bu nedenle üroloji bölümüne de erkeklerin gitmesi gerekiyor.Hekimin sizden ilk isteyeeğiz tahlil tabiki bir spermiogram testidir.Daha önce sperm testi nedir  konulu bir makelemiz bulunuyor dilerseniz okuyabilirsiniz.

Hatırlatmak gerekekir öncelikle çiftler bir yol korunmasız bir şekilde ilişki sonrasında bebek sahibi olamaması hem kadın hemde erkek için bazı tektikler gerektirmektedir.Erkek içinise en önemli veri ise Sperm testinden elde edilmektedir.

Sperm Testi Nasıl Yapılır

Bunun için hastane veya daha önce araştırılıp iyi bir labratuar da yapılmalıdır.Sperm Testi için ilk olarak en az 3 günlük bir cinsel perhiz uygulanması gerekmektedir.
Bu süreç içerisinde kesinlikle hiç bir şekilde boşalmanın gerçekleşmemesi gerekmektedir.Bu testi verilecek yere başvuruda bulunduktan sonra size bir numune kabı verilmektedir.
Bu kap içerisine mastürbasyon yöntemi ile size verilen özel numune kabına boşalma gerçekleşmelidir. Sperm testi için ise ayrıca bir özel oda bulunmaktadır.Bu konu hakkında size detaylı bir makele yazacağız.Fakat
bu özel oda her hastane de yer almamaktadır.Numune verildiği zaman size verilen numune kabının kesinlikle dışına taşırılmaması gerekir.Size verilen bu kabı daha sonra özel odaya bırakıp çıkmanız dan sonra görevli tarafından test edilmek ve sonuçlanmak üzere incelemeye alınmaktadır.

Dışarıdan numune getirilebilir mi sorusuna ise cevap verecek olursak bazı merkezler bunu kabul ederken bazı merkezler ise kabul etmemektedir.Bu nedenletest vermek istediğiniz de bunun yapacağınızın bilgisini vermeniz gerekmektektedir.

Sperm testi yaptırdıktan sonra 3 hafta sonrasında bir test daha yaptırmanız tavsiye olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paranit Bit Spreyi Nasıl Kullanılır Kullanıcı Yorumları

Svr Sebiaclear Krem Nasıl Kullanılır ve Kullananlardan Yorumlar