in

Şifalı Sular Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

 

Ülkemiz şifalı sular açısından oldukça zengin bir yapıya sahip. Özellikle şifalı suların ve kaplıcaların pek çok hastalığa da olumlu etkileri olduğunu da söyleyebiliriz. Kaplıcaya düzenli olarak gidildiğinde ve bilinçli bir şekilde şifalı sulardan faydalanıldığında pek çok hastalık için yardımcı bir tedavi yöntemini uygulamış olabilirsiniz.

Solunum Yolları: Şifalı sular karaciğer ve solunum yollarındaki çeşitli hastalıkların giderilmesinde oldukça etkili olabilmektedir.

Romatizma: Kaplıca denildiğinde ilk olarak akla gelen romatizma hastalığı da şifalı suların en hızlı etki ettiği ve oldukça olumlu sonuçların alındığı bir hastalık çeşidi olarak bilinmektedir.

 

 

Kadın Hastalıkları: Adet dönemi dışında gidilmesi önerilen şifalı sular ve kaplıcalar vajinal bölgede oluşan iltihaplanmaların ve çeşitli kadın hastalıklarının tedavisinde de yardımcı olarak tercih edilebilmektedir.

Kalp Ve Damar Hastalıkları: Damar tıkanıklığında şifalı suların etkili olduğu bilinmektedir. Damar tıkanıklığının giderilmesi için tercih edilebilecek en etkili yardımcı tedavi yöntemlerinden birisi de şifalı sulardır.

Obezite: Özellikle şifalı suların vücuttaki fazla yağların giderilmesinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Şifalı sular, şifalı, sular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Eslong 15 Mg Efervesan Tablet

Zolerıp Tablet