in

Setal Fort Neden Kullanılır Kullanıcı Yorumlar

Setal Fort ne için ve neden kullanılır bu ilaç hakkında  daha önce kullananların yorumları nedir gibi merak edilenleri açıklamaya çalışacağız.
Öncelikle bu ilaç reçete ile satın alınan ilaçlar arasında değildir.Fakat doktor onayı olmadan Setal Fort dahil hiç bir ilacı kullanmayınız..Hekiminiz tarafından size verildiği takdirde kullanmanız daha fazla yarar görebileceğiniz anlamına gelir.

Setal Fort Neden Kullanılır

İntermittan kladikasyo, dinlenme sırasındaki ağrılar, kas krampları, Raynaud hastalığı gibi periferik arter hastalıklarının uzun süreli tedavisinde, kullanılan bu ilaç sefal Fort, etken maddesi Sinnarizin sayesinde damarlardaki düz kasları ve alyuvarları etkileyerek kan akışını hızlandırır. Genellikle kas ağrılarında kullanılır.

Setal Fort Nasıl Kullanılır

Öncelikle en uygun kullanım şekli doktorunuz tarafından değerlendirilip sizlere aktarılacaktır.Ayrıca eczaneden bu ilacı aldığınızda kullanıımı hakkında bilgi verilecektir.

Fakat ilaç prospektusunda yer alan kullanım şekli aşağıda ki gibidir.

Erişkinlerde: Önerilen başlangıç dozu günde 3 kez 25 mg dır.
İdame dozu hastanın durumuna göre günde 2 veya 3 kez 25 mg dır. Gereğinde doz günde 1-3 kez 75mg’a (225 mg) artırılabilir. Bu takdirde Sefal FORT Tablet seçilmelidir.
Yaşlılarda erişkin dozu uygulanır.
Çocuklarda: 6-12 yaş arası çocuklarda erişkin dozunun yarısı uygulanır.
Periferik arter hastalıkları tedaviye yavaş cevap veren hastalıklardır. Hastalar bir kaç haftalık tedaviden sonra fayda görürler.Belirgin düzelme genellikle 1 aylık tedaviden sonra gözlenir.
Hamileler için ise kullanım açısıdan bir sakınca gözlenmemesine rağmen her gebelik farklı olduğu için mutlaka doktorunuza bilgi veriniz.

**Bu ilacı mutlaka su ile almanız gerekiyor.

Setal Fort Yan Etkisi Nedir

  • Sefal kullanmaya başladıktan sonra ağız, yüz ve boyun bölgesinde şişlik ortaya çıkabilir  ve nefes alıp vermede zorluk yaşanıyorsa acilen doktora başvurulmalıdır.
  • Bunların haricinde de uyku isteğinin artması ile uyuşukluk ve halsizlik hissedilebilir. Bu durumlarda da doktora danışmakta fayda vardır.
  • Sık olmamakta birlikte vücutta bazı sihay lekelenmeler görülebilir.

Setal Fort Kullananları Yorumları

Bu ilacı kullananlar genellikle aşırı  uyku ,halsizlik ile birlikte yorgunluk belirtilerinin olduğunu belirttiler.Bu nedenle uzun bir araç sürme planınız varsa kesinlikle kullanmayınız.
Sizinde bu ilaç hakkında yorumlarınız varsa bize yazın.Yorumlarınıza değer veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yumurta Akı Yüz Maskesi ve Faydaları

HCG Zayıflama Damlası İşe Yarıyor Mu Kullananlar