in

Nikris Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nikris Hastalığı

Nikris diğer bir ismi ile gut hastalığı eklem bozuklukları ile bilinen ve ciddi boyutta oluşan eklem sorunları olarak bilinmektedir.

Nikris hastalığı genel olarak halk arasında zengin hastalığı olarak da bilinmektedir. Bunun da en önemli nedeni ise et veya buna benzer protein açısından oldukça zengin olan besinlerin oldukça sık tüketilmesine bağlı olarak oluşmasından dolayı bu isim ile anılmaktadır.

Nikris hastalığı genel olarak romatizmal hastalıklar içinde değerlendirilmektedir. Eklem yerlerinde gözle görülür şekilde ve ciddi boyutlarda oluşan sorunlardır. Sadece beslenme düzeni ve besin alışkanlıkları değil böbrek rahatsızlıkları da gut hastalığının oluşumunun en önemli nedenleri içinde yer almaktadır.

 

Nikris Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ortopedi bölümlerinde tedavi edilen nikris hastalığı genel olarak beslenme alışkanlığının düzene girmesi ve bolca dinlenme ile tedavi edilebilmektedir. Ancak fizik tedavi ya da ortopedi alanındaki tedavi biçimleri ile kesinlikle doktor kontrolünde tedavi edilmesi, hastalığın ilerlememesi için ve durdurulması için oldukça önemlidir. Ağrıları için ise ek olarak ilaç tedavisi tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Naproff 275 Mg Film Table

Diafurly 100 Mg Kapsül