in

Majezik Oral Sprey Nedir? Ne İşe Yarar?

Majezik Oral Sprey Nedir? Ne İşe Yarar?
Majezik Oral Sprey Nedir? Ne İşe Yarar?

Majezik Oral Sprey, ağız bölgesindeki iltihaplar için etkili olan bir ağrı kesici solüsyondur. Majezik sprey boğaz ağrısı ve iltihabı, diş eti ağrısı ve iltihabı, ağız içi iltihaplanmaları için kullanılan yaygın bir spreydir. Ancak tedavi edici olmasına rağmen doktorunuzun reçeteye yazması koşulu ile ve birtakım diş tedavilerinden sonra da koruyucu olarak kullanılabilir. Doktorun reçete olarak yazdığı kişiler dışında ve reçetede belirtilen şekli dışında kullanılmaması gerekmektedir.

Majezik sprey kullananlar değerli yorumlarını sitemize bırakabilirler.

Majezik Sprey Nasıl Kullanılır?

majezik-agiz-spreyi-hangi-durumlarda-kullanilir.Jpeg

Majezik oral spreyi, doktorunuzun aksini belirtmediği sürece ağız ve yutak boşluğunuza üç defa püskürttükten sonra yaklaşık olarak bir dakika kadar beklenilmesi ve ardından tükürülmesi şeklinde kullanılır. Bu işlem günde üç defa tekrarlanmalıdır. Tükürdükten sonra ağız içerisindne oluşan kötü tat ve koku için herhangi bir sıvı tüketmemeniz, spreyin etkisini azaltmaması açısından tavsiye edilir. Ağız içerisinde oluşan kötü koku ya da tadın giderilmesi açısından hemen ardından herhangi bir şey tüketmeyiniz. Herhangi bir yiyecek ya da içecek tüketmeniz halinde spreyin etkisi azalacağından dolayı gerekli faydayı sağlayamazsınız.

Majezik sprey yutulur mu, diye soran kişilerin sayısı da az olmamakla birlikte, majezik oral spreyin yutulmaması gerektiğinin altını çizelim. Sprey yaklaşık bir dakika ağız içerisinde tutulduktan sonra kalan kısmı tükürülmelidir.

agiz-ici-agrilarina-sprey.jpg

Majezik Oral Spreyi Kimler Kullanamaz?

Geçmişte ya da günümüzde mide rahatsızlığı olan olan kişiler tarafından kullanılması tavsiye edilmez. Aynı zamanda asetilsalisilik asite alerjisi olan kişiler de kullanmamalıdır.

Kalp yetmezliği, karaciğer yetmezliği ya da böbrek yetmezliği olan kişilerin kullanırken dikkatli olması ve mutlaka doktoruna danışarak kullanması gerekmektedir.

Genel görülen yan etkileri arasında, karın ağrısı, nefes darlığı veya yüz/boyun/ağız bölgesinde şişme yaşanabilir. Bu gibi durumlarda, hemen doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Hamilelik sürecinde olan kadınlar, doktoruna bilgi vererek kullanmalıdır. Bunun yanında emziren kadınlar, majezik ağız spreyi kullanımından uzak durmalıdır.

majezik-agiz-spreyi-kullanimi.jpg

Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa mutlaka doktorunuza bilgi vererek kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca ilacınızı kullanırken son kullanma tarihine dikkat etmeniz ve ilacını başka kimseyle paylaşmamanız, aynı zamanda doktorunuzun ya da eczacınızın tavsiye etmediği hiçbir ilacı kullanmamanız şiddetle önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Bebeklerde sağlıklı beslenme nasıl olmalı

Kalın bağırsak kanseri nedir belirtileri nelerdir