in

Karaciğer Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Karaciğer Kanseri Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Karaciğer kanseri diğer kanser türlerinde olduğu gibi oldukça geç anlaşılabilen bir hastalıktır. Belirtileri çok geç ortaya çıkabilir.

Karaciğer Kanseri Nedir?

Karaciğer kanseri diğer kanser türleri içinde daha az görülen bir kanser çeşidi olarak bilinmektedir. Karaciğer kanseri ise karaciğerin kendi dokusundan oluşan bir kötü huylu tümör nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ise her 100 kişiden birinde karaciğer kanseri görülmektedir.

 

Karaciğer Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Kilo Kaybı: Diğer kanser çeşitlerinde de olduğu gibi hızlı bir şekilde kilo kaybı karaciğer kanserinin de en bilindik belirtilerinden birisidir. Özellikle kilo almaya çalışıp devam eden kilo kaybının tehlikeli olduğu bilinmelidir.

Karın Şişliği: Karaciğer kanserinin en bilindik ve gözle görülür belirtilerinden birisi de karın şişliğidir. Özellikle karaciğerin karnın sağ tarafında meydana getirdiği şişlik hastalığın en bilindik belirtilerinden birisidir.

Sarılık: Karaciğerde meydana gelen sorun nedeni ile safranın vücuttan atılmamasına bağlı olarak meydana gelen sarılık en önemli belirtilerinden birisidir. Cildin sarı renk alması ve sürekli kaşınması da bunun getirdiği sonuçlardan birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Apranax Forte 550 Mg 10 Tablet

Norlevo 750 Mcg 2 Tablet