in

Gece Kızı Çayı Faydaları, Kullananlar, Kullanımı, Fiyatı

Bitkiler eskiden bu yana sağlık alanında ve diğer alanlarda kullanılan bir katkı maddesidir.  İlaçların olmadığı dönemlerde bitkiler şifa kaynağı olarak değerlendirilmiştir. Hatta günümüzde de ilaç formüllerinin içerisinde bitkisel özlerden faydalanılmaktadır.  Birçok bitki vardır ve bunların farklı şekillerde yararları dokunabilir.  Bunların kullanım şekilleri de değişebilir. Bazı bitkiler tohumundan faydalanılmak üzere kullanılırken bazıları bitkisi, çiçeği ya da preslenip yağının çıkarılması ile işleme alınabilir. Gece kızı çayı konusuna gelince de gece kızı bitkisinden yapılan bir çaydır ve çok sayıda faydası bulunmaktadır.

Gece Kızı Bitki Çayı Nedir?

Temelde vücuttan ödem atmak için kullanılan gece kızı bitki çayı piyasada epey yaygın kullanılan bir üründür. Bu çayın içerisinde çok sayıda bitkinin karışımı bulunur. Yan gece kızı bitkisi diye bir şey yoktur. Karışımdan oluşan bitkinin ismine gece kızı denmiştir.   Bunun hazırlanması ve piyasaya sunulmasının nedeni şişlik sorununu sık yaşayan kadınların bu problemine çözüm getirmektir. Zararlı toksin maddeler özellikle adet dönemleri öncesi ve sonrasında şişliğe neden olduğundan bunu gidermek için bu çaydan kullanabiirsiniz.

Gece Kızı Çayı İçinde Neler Var?

Gece kızı çayı içeriği  birçok doğal maddenin birlikte kullanılmasından oluşur. Kiraz sapı, avokado yaprakları, yeşil limon kurusu ıhlamur ve tarçın gibi malzemeler bulunmaktadır. Bunların nasıl işlevi olduğuna bakılırsa da şu sıralama yapılabilir:

 • Kiraz sapı susuzluk giderilmesi için etkilidir. Fazla suyun idrar yoluyla dışarı atılmasına da yardım eder. Vücudun su depolama dengesini düzenlediği için de şişlik giderilmesini sağlar.
 • Yeşil limon kurusu içerisinde B vitamini ve C vitamini vardır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi bakımından bu maddeler katkı sağlar. Kilo verme sürecinde direncinin düşmemesine de faydalıdır.
 • Avokado yaprakları yine idrar sökülmesinde faydalıdır. Diyabete de iyi geldiği bilinmektedir. Şişkinliğin giderilmesine katkı sağlar.
 • Ihlamur içeriği sindirim sistemini rahatlatıcıdır. Toksin maddelerin vücuttan uzaklaşmasında etkilidir.
 • Tarçın içeriği kilo verme sürecini hızlandırmaya fayda eder. Zayıflama konusunda hızlı yağ yakılmasını sağlaması bakımından avantaj sağlayacaktır. Vücudu rahatlatıcıdır.
 • Doğal bitkisel içerikleri her açıdan faydalıdır. Özel formüllü bu çaydan içerek avantaj sağlayabilirsiniz

 

Gece Kızı Form Çayı Kullanımı

Gece kızı form çayı kullanımı zorlamaya neden olmaz. Ancak doğru uygulama olmasına dikkat etmek gerekir. Gece kızı çayı günde iki kere öğlen ve akşam kullanılması gereken bir içecektir.

 • Öğle yemeğinde içildiği sırada yemekten 30 dk. Sonra çayın hazırlanmasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca hemen içmemek ve 4-5 dakika kadar suyun içine atılarak beklemesi gerekir.
 • Bir bardak su bir bardak çay için idealdir. Kahve fincanı büyüklüğü yeterli olacaktır.
 • Akşam içerken de yatmadan yarım saat önce bunu hazırlamaya dikkat etmek gerekir.
 • Genellikle bitki çaylarından tam sonuç almak için ek katkı maddesi olmadan işlem olmalıdır. Yani katkı maddesi olmaması bitkinin tam etkisini daha iyi göstermesini sağlar.

Yan Etkisi Var mı?

Bitki çaylarının genelinde doğru uygulama olmazsa bazı yan etkiler olabilir. Hamileler, devamlı ilaç kullanan kişilerin düzenli olarak bir çay ya da diğer madde kullanımına başlaması halinde dikkatli ve kontrollü işlem yapması gerekir.  Bundan yola çıkarak gece kızı çayı yan etkisi de bazı durumlar dışında olmayacaktır.  Eğer hamileyseniz ya da emziriyorsanız bu durumda doktor kontrolünde alabilirsiniz.  Zayıflama etkisi olan ürünlerde tansiyon gibi ek yan etkiler görülebilir.   Bu nedenle dikkatli olmak gerekir.

Gece Kızı Çayı Zayıflatır mı?

 Zayıflamak için gece kızı çayı kullanımı olabilir. Bu çayın temelde hedefi metabolizmayı hızlandırarak etkili şekilde yağ yakımını sağlamaktır.  Kilo vermek istiyorsanız bu durumda sindirim sisteminde de etkili olan bu çaydan kullanabilirsiniz. Bu çay sadece vücudunuzdan ödem atılmasını sağlamaz aynı zamanda sindirim boşaltım sisteminizin de sağlıklı olmasını sağlar.  Bu nedenle gereksiz şişlikleri engeller ve daha zayıf görünmenizde faydalıdır. Bunun dışında yağların hızlı parçalanması için sadece bu çaydan beklentiye girmemek gerekir.   Eğer beslenmenize dikkat etmiyorsanız, ayrıca spor yapmıyorsanız bu durumda çay zayıflatmaz sadece toksinleri attırır.   Diyet ve spora ek olarak bunu içerseniz de düzenli kullanıma da bağlı olarak kilo vermek başlayacaktır. Doğal ve sağlıklı bir şekilde kilo verme sürecinde bu çay bazı sağlık faydaları da sağlayacaktır. Yani etkili bir zayıflama takviyesidir. Düzenli kullanım sürecinde şekerli yiyecekler, hamur işlerinden uzak durmak gerekir.

Gece Bitki Çayı Faydaları Neler?

Gece kızı bitki çayı doğal içerikten oluşmaktadır. Bu nedenle hem metabolizma işleyişine hem de genel görüntü ve hayatınızın daha sağlıklı devam etmesi gibi açılardan faydalar sağlar. Gece kızı bitki çayı faydaları şöyle sıralanabilir:

 • Vücudu kuvvetlendirici ve dengeleyici etkiler sağlar. Bu çaydan düzenli olarak içen kişilerde hastalıklar daha az görülür. Çünkü zararlı maddeler düzenli olarak atılır. Hastalıklara neden olan zararlı maddeler iyi hücrelerin üremesini engellediğinden hastalıklı hücrelere neden olur.
 • B ve C vitamini açısından sağladığı faydalar epey fazladır. Bitkilerdeki bu vitaminler ideal şekilde vücuda takviye sağlar. Bu da gün içerisinde kendinizi daha iyi hissetmenizde etkilidir.
 • Fazla gaz oluşumunu engeller. Ayrıca fazla sıvıyı da atar. Bu doğal çay, sindirim ve boşaltım sisteminizdeki işleyiş sorunlarını giderir.
 • İçerken sık şekilde idrar söktürücü etkisi görülür.
 • Bakteri ve zararlı tüm maddelerin vücuttan gitmesi epey yararlıdır. Yeni hastalıkların önlenmesinde etkilidir. Bu durum bağırsak hareketlerine de iyi gelir.
 • Tüketilen yemeklerden alınan karbonhidratların emilmesini engeller. Bu durum özellikle şeker seven ve yağlanan kişilerde avantaj sağlar.
 • Diyabet problemi yaşayanlar kullanabilir. Çayın içerisinde kan şekerine kötü etki eden bir madde yoktur.
 • Kolesterol üzerinde olumlu etkisi vardır. Yağı azaltması ve etkisini gidermesi bu etkinin oluşmasında belirleyicidir.

 Kullanıcı Yorumları  

Gece kızı çayı kullanan kişiler, genellikle memnuniyet elde etmektedir. Yani ürünün piyasada bu kadar yaygın kullanılmasının nedeni de budur. Ancak doğru uygulanmadığında memnuniyetsizlik de artar.  Eğer ürün hakkında tam bilgi almadan içmek istemiyorsanız bu durumda öncelikle internetten genel araştırma yapabilirsiniz.   Yani olumlu yanların daha fazla olduğunu ve kullanmaması gereken kişilerin de kimler olduğunu bu şekilde kendiniz de bulabilirsiniz.  Hatta kendiniz kullanırsanız daha sonra yorum yaparak neler kazandığınızı da paylaşabilirsiniz.

Gece Çayı Fiyatı Ne Kadar ?

Gece kızı çayı fiyatı resmi satış sitesinde tekli ya da paket halinde çoklu biçimde satılabilmektedir. Fiyatları 40- 160 lira olarak değişebilir.

Kaynak: Bu  Makale http://faydalarinelerdir.net/   sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HCG Zayıflama Damlası İşe Yarıyor Mu Kullananlar

Lacinia Sulphur 6 Nasıl Kullanılır Kullananların Yorumları