in

Gebelik Testi Çizgileri Örnekleri

Hamilelik olan gebelik testi

Merhabalar  anne adayları, tüm kadınlar elbetteki anne olmak ister.Fakat bu bazen hemen gerçekleşmiyor.Bazende hemen gerçekleşiyor.Uzun ve yorucu bir yolculuk diyebiliriz.Kadınlarımızın bazıları  gebe olup olmadığını evde yaptıkları pratik bir gebelik testi sayesinde hemen öğreniyorlar.

Uzun süre bebek müjdesi bekleyen anne adayları bazı test sonuçlarında negatif veya pozitif mi olduğu konusunda kararsızlık yaşıyorlar.Özellikle hamilelik için ikinci çizginin çıkması gerekiyor fakat bazen bu çizgi silik bir şekilde çıkıyor.Buda büyük bir kararsızlık oluşturuyor.Böyle bir durumda öncelikle heyacan yapmayınız ve hemen bebek hayelleri kurmamalısınız.Özellikle tüp bebek veya aşılama yaptıranlar özel bir takip istemektedir.Transferin 6. günü gebelik testleri yapılmaktadır.Fakat kesin olarak net sonuçlar için erken olabilir.

Gebelik testini ilk kez yapacaklar test üzerinde ki uyarılara dikkat etmeliler.Her test için ayrı kurallar olabileceği için burada bahsetmek yanlış yönlendirmeye sebep olacağı için kutu üzerindeki direktiflere dikkat ediniz.Hemen hemen tüm kadınların bildiği gibi evde yapılan gebelik testleri idrar alınarak test aparatı göznesine bir iki damla damlatılarak yapılmaktadır.Özellikle uzun süre hamilelik bekleyen anne adayları ise bu süreç içerisinde belirli soruların araştırmasına girmektedir.8 ve 9 günlük gebelik idrar testinde çıkar mı ? veya daha uzun süreli 10 gün ve üzeri çıkarmı diye merak edile konu başlığı bulunuyor.Yine hatırlatmak gerekirse gebeliğin oluşmasının en büyük habercisi adet gecikmesidir.Eğer böyle bir durum varsa bir kaç gün daha bekleyerek evde yapılan gebelik testini yapabilirsiniz.

Önemli bir nokta ise bir defa gebelik testi yaptım negatif çıktı.İki defa yaptım ve pozitif çıktı diyen çok hanım bulunuyor.Buradan hareketle ilk yapılan testin doğru netice vermemesi olasılığı bulunuyor.Test yaptıktan sonra uzun süre beklediğinde çift çizgi görebilirsiniz bu doğru bir sonuç değildir.Bu testler 1 -3 dakika içerisinde sonuç verir.

Gebelik sonuçlarının yorumlanması ise kısaca şöyledir.
Tek çizgi : Negatif
Çifi çizgi: Pozitif
Hiç çizgi Yok : Geçersiz test veya hatalı test
Silik ikinci çizgi: Bu durumda bir kaç gün daha bekleyip ikinci bir test yapmanız gerekiyor.İkinci testte de aynı şekilde bir sonuç ile karşılaşırsanız hemen bir kan testi yaptırmanız gerekiyor.

Gebelik testi ile ilgili en çok sorulan sorular:

Gebelik testi yaptım silik çıktı hamilemiyim? Gebelik yok diyemeyiz.Bir kaç gün daha bekledikten sonra yeni bir gebelik testi alarak tekrar deneyiniz.Yine silik bir sonuç ile hamilelik belirtileri görülüyorsa kadın doğum doktoruna başvurmanız gerekebilir.

Gebelik testi yanlış çıkarmı? Bu testler yüksek doğruluk oranına sahiptir.Fakat testin erken yapılması veya doğru bir şekilde yapılmaması yanlış sonuçlar vermesine sebep olacaktır.

Gebelik testi 0.11 ne demek? Gebeliğin oluşmadığı anlamına geliyor.

Gebelik testi reçetesiz alınır mı ? Gebelik testi tüm eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilir.

Aşağıda sizler için derlediğimiz gebelik testi resimlerinin pozitif , negatif, geçersiz ve silik çizgi için örnekler bulunuyor.Umarız faydalı olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esila Fantastik Dörtlü Çayı Kullananlar

Ayak Parmağımı Çarptım Ağrıyor Diyorsanız