in

Evde Burun Düzeltmek Mümkün Mü ?

Burnunuzda küçük eğrilik veya yamukluk mu var ? Yada burun ucunu hafif kaldırmak mı istiyorsunuz? ve aklınızda bunları evde yapabilir miyim düşüncesi varsa aşağıda ki egzersizler ile şansınızı denemekte fayda var.Öncelikle burun üzerinden yapılan düzeltmeler iki yol ile yapılıyor  Ameliyat ile ve Ameliyatsız hemen dikkatinizi ameliyatsız yöntem çekmiş olabilir bu işlem nasıl yapılıyor .
Dolgu yöntemi ile bu basit işlem gerçekleştirilebilir.Üstelik beğenmezseniz geri alınabiliniyor.Peki evde burun düzeltmek mümkün mü ?Bizce pek mümkün görünmüyor.Fakat yaptığımız araştırmalar neticesinde evde yapılan bir takım  egzersizler ile bu mümkün olabilir.
Elimizden geldiğince açıklayacağız fakat burundan nefes almada sıkıntı yaşıyorsanız moralinizi bozmak gibi olmasın ama ameliyat tek yol gibi görünüyor.
Yazımızın sonunda burun yamukluğundan şikayeti olan bir hanımın ameliyat öncesi ve sonrası görselini paylaşacağız.Detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Aşağıda ki egzersizlerin doğruluğunu hekimden öğrenirseniz bize yorum yazın ve bilgilendirin.

Evinizde doğal şekilde burun üzerinde değişimler istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey size sunacağımız burun kaldıran hareketler ve egzersizleri düzenli şekilde uygulamak olacaktır. Bu sayede burnunuzun ön kısmı doğal şekilde olabildiği kadar kalkacak ve burun bölgeniz küçülerek daha hoş bir görünüme kavuşacaktır.

Burnun Kaldıran Egzersiz Teknikleri: Öncelikle burun ucu kısmına parmağınızla baskı uygulayın ve diğer elinizin iki parmağı ile burnunuzu yanlardan baskılayarak sabitleyin.

* Bu şekilde sabit dururken, burun ucunda bulunan parmağınızı, burnunuzu yukarı doğru kaldırmak üzere 1 saniye aralıklarla baskılayıp bırakın.

* Bu işlemi yaparken diğer elleriniz burnunuzun yan bölgelerinde şişmeler meydana gelmesin diye sabit şekilde kalmalıdır.

(Bu hareketi sabah ve akşam olmak üzere 2’şer set şeklinde 40’ar kez uygulamalısınız.)

Burun Kaldıran ve İncelten Hareket: Elinize bir miktar yağ sürün ve iyice yedirin. Yağlı olan parmaklarınız ile burnunuzun üst kısmından başlayarak dairesel hareketler uygulayarak yavaş yavaş masaj uygulayın.

* Bu hareket kıkırdağın incelmesine ve şekillenmesine yardımcı olacaktır.

(Bu hareketi kıkırdağa çok az baskı uygulayarak yapmalısınız, burnunuza zarar vermemek için hafif dokunuşlar yeterlidir.)

Burun Kaldırma Hareketi: Parmağınızı kullanarak sağ burun deliğinizi tıkayın ve sol kısımdan nefes alın ve 5’e kadar sayarak nefesinizi tutun. 1 Saniye sonra nefesinizin tamamını vererek bu hareketi tekrarlayın.

* Daha sonra diğer burun deliğinizi tıkayın ve aynı işlemi tam tersi şekilde uygulayın.

* İki burun deliğiniz içinde 7.5 dakikadan toplam 15 dakika bu egzersizi uygulayın.

Burun Zayıflatan ve Küçülten Egzersiz Hareketi

* Bu hareketi yaparken iki elinizi birden kullanmalısınız, iki elinizin orta parmaklarını burnun göz hizasından iki yönüne birden yerleştirin. (kaşların birleştiği yerin tam altında kalan kısım)

Bu pozisyonu aldığınızda iki parmağınızın arasında kalan kısımda yani burunda üst bölgede kırışıklık meydana gelecektir. Tam bu bölgeye masaj uygulayarak 40 saniye boyunca dairesel hareketler uyguluyoruz. Bu egzersizi gün içerisinde 12 kez uygulayın.

* Burun üst bölgenizdeki derinin gerginleşmesi ile burnun kaldırma etkisi ve küçültme etkisi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde Arnavut Kremi Yapımı

Topuk Dikeni Kremi Perre Kullananlar