in

Diş Sararması Neden Olur,Nasıl Önlenir

Dişler zaman içerisinde sararmaya başlıyorsa önlemek için harekete geçip ne yapmalı demenin vakti gelmiş demektedir.Bitkisel,doğal çözümler ile evde yapabilecekleriniz ile diş sararmasının önüne geçebilirsiniz.Yeme alışkanlıklarınızı değiştirerek bile diş sararmasının hızlı olmasına engel olabilirsiniz.

Bazı yorumlarda diş sararması yaşayanlar acaba hangi hastalık belirtisi veya hangi vitamin eksikliğinden kaynaklanır diye belirtiliyor.Fakat bu bir etken olsada çok az dişlerin bakımı tam yapılmaz ve yenilen içilenlere dikkat edilmediğinde dişler sararmaya başlar ve zaman içerisinde gözle görülür bir şekilde sapsarı bir dişleriniz ortaya çıkar.

Daha sonra sararmış dişleri beyazlatma yöntemi ile ilgili bir çok arayışa gidiliyor.Hatta evde doğal yollar uygulanıyor.Fakat tam anlamıyla beyazlatmayı yakalamak biraz zor görünüyor.Bunun için diş hekimine başvurup diş beyazlatmak isteğinizi aktarmalısınız.Orada yapılacak işlemler neticesinde dişleriniz eski beyaz rengine kavuşacaktır.

 

Diş Neden Sararır

Dişlerin sararması genellikle ağız Bölgesinin hijyenik olarak temizlenmediği neden dolayı kaynaklanan problemler olarak bilinmektedir. Dişlerin üzerinde plakaya oluşturulması ile beraber bu sarı lekeler kalıcı hale gelir. Sabah güne başlar başlamaz dişlerini fırçalar ve gün içerisinde mutlaka birkaç kez daha fırça kullanırsanız Eğer bu sayede Herhangi bir problem çıkmadan çok rahat bir şekilde diş sararmasının önüne geçebilirsiniz.

Dişlerin sürekli olarak yemeklerden sonra fırçalanması durumlarda diş sararması ve çürükler için davetiye çıkarmış olursunuz. Dişlerde beyazlığı sağlayabilmek için siyah çay yerine yeşil çay bitki çayları gibi sağlıklı içecekler tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Dişlerimizin üzerinde oluşan lekelerden düzenli içtiğiniz şaraplarda sebep veriyor olabilir. Kırmızı ve beyaz şarapların diş sararması üzerinde ciddi etkisi bulunmaktadır.  Düzenli sigara kullanan bir bireyin dişlerinde sararma ihtimali olmazsın son derece yüksektir. Dişlerin sararmasını engellemek için günde 3 defa fırçalamak yemeklerden sonra mutlaka fırçalamak ve diş ipi ile temizlemek gerekmektedir. Bunları gerçekleştirdiğiniz takdirde dişlerinizin daha beyaz olduğunu göreceksiniz.

Diş sararması ağız kokusu yapar mı ? Sarı dişler ağız kokusu yapmaz fakat diş aralarında kalan artıklar kokuya neden olabilir.Bunun için diş ipi kullamanızda fayda var.

Diş sararmasını önlemek için evde kolayca yapabileceğiniz bir doğal yöntem

Diş beyazlatma kürü:
*1 çay kaşığı karbonat,
*yarım limonun suyu,
*2 damla zeytinyağı.
Bu malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası bu diş beyazlatıcı kür içine batırılıp dişler fırçalanır. Böylece sigara gibi sebepler yüzünden sararan dişlerin beyazlaması sağlanır.
Dişlerin parlak olması için de piyasada bir ürün bulunuyor.Moos Dent Diş Parlatıcı makalemizi okuyabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Siz sararmış dişlerinizi nasıl beyazlatıyorsunuz önerdiğiniz bir yöntem bulunuyorsa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ağız Kanseri Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

El Kuruluğu İçin Maske